Фото без опису

Право на безоплатну вторинну правову допомогу отримали громадяни у справах щодо втрати, отримання документів, встановлення в судовому порядку фактів, що мають юридичне значення, якщо така необхідність виникла внаслідок агресії російської федерації проти України.

22 травня 2023 року набрав чинності Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України».

Вказаним Законом внесено зміни до частини першої статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» (далі – Закон), відповідно до яких до суб’єктів права на безоплатну вторинну правову допомогу віднесено громадян України – у справах щодо втрати (знищення) документів, отримання (видачі) документів, встановлення в судовому порядку фактів, що мають юридичне значення, якщо така необхідність виникла внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України (у тому числі з метою отримання компенсації за пошкоджені та знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок цього).

Виконання зазначеного Закону сприятиме у реалізації права громадян, майно яких зазнало пошкоджень або було знищене в результаті агресії росії проти України, на отримання компенсації.

 

Поставити додаткові правові запитання можна у контактному центрі  системи безоплатної правової допомоги 0 800 213 103, або звертайтеся до Любарського бюро правової допомоги: смт. Любар, вул. Незалежності, 39 (ліве крило, 4-ий поверх) або за телефоном (04147)2-30-37 (безкоштовно).