Фото без опису

 Житомирське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області повідомляє про імовірність потрапляння на споживчий ринок регіону небезпечного броколі та просить інформувати про їх виявлення.

У повідомлені зазначається:

надійшло інформаційне повідомлення системи швидкого реагування по харчових продуктах та кормах (RASFF) від 5 червня 2023 року №2023.3251-fup 2 стосовно виявлення хлорпірифосу у заморожених суцвіттях броколі що експортувалась з Польщі (постачальник: Prosto Frosto Sp. z .o.o., Katowice) до України (отримувач: ПП  «Здоровий продукт», вул. Тростянецька 47/154, м. Київ, 02175).

З метою недопущення в обіг такої продукції, Житомирське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Житомирській області доводить до відома операторів ринку, що згідно статті 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» вони зобов’язані вилучати харчові продукти, якщо встановлено, що вони можуть спричинити шкідливий вплив для здоров’я людини, та письмово інформувати компетентний орган про виявлені невідповідності та вжиті заходи.

Довідково: хлорпірифос застосовують в якості контактного інсектициду широкого спектра дії, серед симптомів отруєння ним – біль у животі та втрата гостроти зору.