Фото без опису

Днями представниця Урядової уповноваженої в Житомирській обласній військовій адміністрації Неля Ковалюк взяла участь у практичному семінарі «Доступність громадського середовища для жінок з порушенням зору», який відбувся у співпраці та за підтримки Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України, Житомирської громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я.», Фонду Швидкого Реагування та США.

Учасниками заходу були фахівці, які забезпечують доступність відкритих громадських просторів для жінок та чоловіків з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, керівники та представники органів влади та місцевого самоврядування, комунальних підприємств, установ та організацій, суб’єктів будівельної галузі та громадських об’єднань, які опікуються питаннями створення безбар’єрного середовища.

До заходу також долучилися представники Житомирської, Бердичівської, Коростенської, Новоборівської, Барашівської громад області. Під час семінару учасникам, з метою практичного використання в громадах, було представлене нове видання Національної Асамблеї осіб з інвалідністю України «Тактильні смуги – доступність відкритих громадських просторів для людей із порушеннями зору. Методичні рекомендації».

Семінар складався з двох частин: теоретичної та практичної. Практичну частину перевіряли і навчались на двох об’єктах: амбулаторії сімейного лікаря №12, ліцею №23.

Експерт з доступності Євген Свєт розповів, як вірно використовувати тактильну плитку. Важливо, аби направляюча, попереджувальна та інформаційна плитки були зроблені правильно, адже це допомога для осіб з порушенням зору та іншим мало мобільним групам.

Учасники заходу мали змогу відчути і перевірити на собі всі переваги і недоліки покладеної тактильної плитки.