Фото без опису

Ошуканці зазвичай телефонують або надсилають повідомлення про виграш авто, вартісного гаджета або значної суми грошей. А умовою отримання призу є сплата «податку», «вартості доставки» або «страховки». Причому сума такого відшкодування сягає кількох десятків тисяч гривень.

Так, 17 липня до відділу поліції №1 Житомирського райуправління звернувся житель району із повідомленням про шахрайство. 52-річний чоловік розповів, що близько 2 тижнів тому на його мобільний телефон надійшло повідомлення про виграш нової моделі «Iphone». Для того, щоб тримати вартісний гаджет, йому запропонували відшкодувати «вартість доставки» призу з-за кордону. Відтак він переказав майже 16 тисяч гривень на наданий банківський рахунок. Однак омріяного гаджета так і не отримав.

Поліцейські встановлюють причетного до шахрайства та водночас закликають громадян бути більш обачними. Зокрема, якщо йдеться про виграш, скористайтеся такими порадами:

– замисліться, чи брали ви участь у якихось розіграшах, акціях, лотереях, конкурсах? Якщо так – пригадайте, про який саме приз йшлося в умовах та переконайтеся на офіційних сторінках організатора, що ви є серед призерів. Якщо ж ні – вас намагаються ошукати шахраї;

– у вас вимагають сплату податку за приз чи інші внески для його отримання? Якщо так – це шахрайська схема!

Припиніть спілкування з шахраями та повідомте про їх дії до поліції!

Відділ комунікації поліції Житомирської області