Фото без опису

Інтернет став найважливішим джерелом новин для сучасного суспільства. Проте, разом з його перевагами, з’явилася й проблема поширення фейків. Так, в онлайн-середовищі цей феномен набирає обертів, залишаючи тисячі користувачів в омані.

Фейк – це подання фактів у спотвореному вигляді або подання свідомо неправдивої інформації. До того ж фейк – це спосіб маніпуляції свідомістю шляхом надання неповної інформації, спотворення контексту, частини інформації з метою підштовхнути аудиторію до дій чи думок, які потрібні маніпулятору.

За останні роки відбулася експоненційна зміна того, як фейки розповсюджуються і впливають на глобальне суспільство. Соціальні мережі й новинні платформи стали плацдармами для масової дезінформації. Інформаційні бурі, що виникають навколо фейкових новин, можуть мати серйозні наслідки – від паніки та негативного впливу на громадську думку та політичні процеси.

Розпізнавання фейків

Одним з перших кроків є перевірка джерела інформації. Дізнайтеся, хто автор публікації та яка її репутація. Переконайтеся, чи є інші незалежні джерела, які підтверджують подану інформацію.

Також звертайте увагу на стиль написання. Фейкові новини часто мають сенсаційний заголовок, емоційні висловлювання, але відсутність конкретних доказів.

Критичний підхід до інформації може допомогти уникнути пастки фейків.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису