Розмір грошових допомог на дитину в Україні у 2023 році не змінився у порівнянні з 2022 роком. Допомога надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною.

Сума допомоги при народженні дитини становить 41 280 гривень, яка виплачується одноразово у розмірі 10 320 гривень, решта суми виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами по 860 гривень на місяць.

Для отримання допомоги необхідно подати:

заяву одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики;

копію свідоцтва про народження дитини (з пред’явленням оригіналу).

Подати документи для оформлення виплат можливо офлайн або ж онлайн.

Онлайн:

• Зареєструйтесь чи авторизуйтесь у кабінеті електронних послуг Міністерства соціальної політики.
  • Заповніть онлайн-форму на отримання послуги.
  • Заповнена заява автоматично відправляється до органів соціального захисту.

Оформити допомогу при народженні дитини онлайн

Не пізніше наступного дня після отримання заяви органом соціального захисту вам призначать допомогу (у разі правильно заповненої форми).

Офлайн:

До органу соціального захисту чи Центру надання адміністративних послуг за місцем проживання подайте наступні документи:

• Заява одного з батьків.
  • Паспорт чи інший документ, що посвідчує особу.
  • Ідентифікаційний код.
  • Довідка про реєстрацію місця проживання (якщо у вас ID-картка).
  • Свідоцтво про народження дитини.
  • Особовий банківський рахунок для соціальних виплат.
  • Рішення суду про встановлення опіки (у разі опіки).
  • Документи, що підтверджують народження дитини (у разі народження за межами України).

Зверніть увагу, що термін розгляду документів у паперовій формі становить 10 днів.