Фото без опису

З настанням холодів зростає ризик атак ворога на критичну інфраструктуру, а з ними — і загроза віялових відключень електроенергії та блекаутів. Це викликає серйозні турботи щодо безпеки та комфорту громадян.

Перелік справ, які не лише допоможуть легше пережити можливі відключення електроенергії, але й ще є корисними для психічного та фізичного здоров’я.

Настільні ігри для всієї родини. Це якісний час разом, для якого не потрібне яскраве освітлення та інтернет.

Тренування вдома. Ви можете вже зараз навчитися техніки виконання вправ з тренером (тренеркою) особисто чи онлайн, щоб потім вдома мати змогу виконувати їх навіть в сутінках. Гумові стрічки, турнік, гиря – з цим приладдям можна непогано тренуватися вдома.

Читання чи слухання. Паперова книжка і ліхтарик для читання, або електронна чи аудіокнига допоможуть якісно провести період відключення світла.

Сон. Якщо вже по 9 вечора, можна і не грати в настолки й не читати – це ваш давно омріяний шанс виспатися.

Прогулянки просто неба. Але пам’ятайте про світловідбивні або світлодіодні аксесуари (наприклад, браслета чи стрічка). Якщо ж вже доволі темно і ви перебуватимете біля проїжджих частин дороги – краще мати світловідбивний жилет (як у велосипедистів) та для зручності пересування налобний ліхтарик.

Механічна робота, що не потребує яскравого освітлення, може бути заспокійливим заняттям: прибирання, наведення ладу в шухлядах чи на робочому столі, зручне перепакування сипучих харчів тощо. Збільшення впорядкованості й зменшення хаосу довкола себе – це приємне для мозку явище.

Техніки психологічної самодопомоги. Про багато з них ми вже розповідали на сайті МОЗ. Також корисні поради можна знайти на спеціальній сторінці за посиланням: https://www.howareu.com/#techniques. Тут є «аптечка» самодопомоги та інша важлива інформація, що постійно оновлюється.

Міністерство охорони здоров’я України