Фото без опису

 • Навчальний курс був розроблений благодійним фондом RePower Ukraine для надання учасникам відповідних компетенцій у галузі проєктування та монтажу сонячних електростанцій.
 • Призначений для ветеранів війни та внутрішньо-переміщених осіб (ВПО). Розроблений таким чином, щоб бути доступним для всіх, в тому числі, для осіб, які мають контузії або ампутації. Ми зробимо все можливе, щоб забезпечити комфортне та успішне навчання.
 • Формат проведення: онлайн та офлайн (передбачено 4 дні практичних занять в навчальному центрі для монтажників електричних сонячних станцій).
 • Вимоги до кандидатів: досвід роботи в енергетиці або дотичних сферах, бажано з інженерною освітою.
 • Прийом заявок до 20:00, 30.09.2023. Курс розпочинається 16.10.2023. Тривалість навчання 16 тижнів.
 • Для тих хто пройшов відбір, курс є безкоштовним. Для участі необхідно заповнити анкету до 30 вересня.

Подати заявку на участь

Навчальний курс реалізується у партнерстві з Державною службою зайнятості України, яка виступає інформаційним та комунікаційним партнером проєкту.

Що Ви отримаєте?

 • Актуальні знання та навички для роботи в компаніях, що спеціалізуються на проєктуванні та встановленні сонячних електростанцій
 • Сертифікат та сприяння працевлаштуванню (після успішного проходження навчальної програми та складання тестів)
 • Психологічний супровід від команди професіоналів

Переваги кар’єри в сонячній енергетиці:

 1. Конкурентна заробітна плата: фахівці монтажники сонячних електростанцій, в залежності від регіону, отримують щомісяця від 20 000 до 45 000 грн за свою роботу. Інженери-проєктувальники – від 30 000 до 50 000 грн.
 2. Багато можливостей для кар’єрного розвитку: сонячна енергетика постійно розвивається та потребує висококваліфікованих кадрів, що відкриває багато можливостей для професійного зростання.
 3. Робота в перспективній та престижній галузі енергетики: в порівнянні з іншими галузями, сонячна енергетика має нестачу фахівців, що дозволяє знайти роботу з кращими умовами. Це робота в компаніях з якісними відносинами та високою культурою дотримання стандартів.
 4. Використання вже набутого досвіду: наявний досвід та навички у суміжних галузях ви зможете задіяти для отримання нового фаху та актуальних знань у сфері сонячної енергетики, що буде закріплено сертифікатом.
 5. Участь у створенні сталого майбутнього: відновлювані джерела енергії забезпечують екологічне та стале майбутнє України та наших дітей.

Спеціалізації курсу:

 • Проєктувальник електричних сонячних станцій

Розробка проєктів сонячних електростанцій, визначення їхньої оптимальної конфігурації.

 • Монтажник електричних сонячних станцій

Встановлення, налаштування та обслуговування дахових та наземних сонячних електростанцій, включаючи обладнання для збереження енергії.

Мета курсу:

 • Нові можливості ветеранам та ВПО

Надати ветеранам та ВПО можливість для працевлаштування у галузі сонячної енергетики, що стрімко розвивається та не втратить актуальності у майбутньому

 • Розвиток сталої енергетики

Допомогти трансформувати попередній досвід у технологічні навички та зробити внесок у розвиток сталої та чистої енергетики

 • Задоволення потреб ринку у фахівцях

Відповісти на високий попит на фахівців в галузі сонячної енергетики, та створити додаткові можливості для реалізації нових знань та навичок

Ми пропонуємо

Навчальну програму від професійних лекторів

Розроблену відповідно до останніх досягнень галузі та у зрозумілому форматі для ефективного навчання

Психологічний супровід від команди професіоналів

Допоможе вам підтримувати високий рівень мотивації протягом курсу

Сертифікат та сприяння працевлаштуванню

Для тих, хто успішно виконає всі практичні завдання та складе тестування

Формат навчання

Онлайн лекції з можливістю переглядати їх у записі

Якщо ви не можете приєднатися в реальному часі, ви завжди зможете переглянути запис лекцій у зручний для вас момент

Практичні заняття онлайн та офлайн

Офлайн заняття надають можливість особистого спілкування з викладачами та одногрупниками

Заняття з професійними психологами

Підтримка у форматі як групових, так і індивідуальних консультацій; допомога та відповіді на будь-які ваші запитання під час навчання

Ваш успіх вимірюється тестами та практичними завданнями

Складання тестів, щоб підтвердити засвоєння теоретичної частини курсу; практичний іспит, щоб підтвердити ваші практичні навички

 • Запрошуємо заповнити анкету та приєднатися до першого відбіркового етапу. Прийом заявок триває до 30 вересня
 • Навчальний курс розпочинається 16 жовтня та триватиме 16 тижнів, протягом яких ви отримаєте всі необхідні знання для початку нової кар’єри.
 • Перший етап передбачає також участь в додаткових сесіях з психологом. Це сприятиме вашій кращій адаптації до навчального процесу і підсилить вашу мотивацію до отримання нових знань.

Подати заявку на участь

Фото без опису

Чому саме сонячна енергетика?

Сонячна енергія – це відновлюване джерело енергії, що означає, що вона не обмежена вичерпною спроможністю ресурсів, вона завжди доступна і може бути використана в будь-який момент в будь-якому місці на Землі з належним сонячним випромінюванням.

Використання сонячної енергії допомагає зменшити залежність від імпорту енергоресурсів, таких як нафта, вугілля та газ, що може підвищити енергетичну безпеку країни. Що в умовах війни особливо важливо.

Встановлення сонячних електростанцій сприяє зменшенню ефекту парникового газу та дозволяє значно зменшити витрати на виробництво електроенергії.

Фото без опису

Спеціалізації

Монтажник електричних сонячних станцій – це професіонал, який відповідає за встановлення сонячних панелей та інших компонентів сонячних електростанцій. Основні функції монтажника сонячних електростанцій включають:

 1. Встановлення сонячних панелей: розміщення сонячних панелей на відповідних місцях, таких як дахи будівель або земельні ділянки.
 2. Кабельні з’єднання: встановлення електричних кабелів, що з’єднують сонячні панелі з інверторами та з’єднують систему з електромережею будівлі.
 3. Монтаж інверторів: встановлення та підключення пристроїв, які перетворюють сонячну енергію з постійного струму на змінний струм, придатний для використання в електричних мережах.
 4. Виконання налаштування: виконання перевірки та налаштування різних параметрів сонячної електростанції, таких як напруга, струм, частота тощо, щоб забезпечити оптимальну роботу системи і забезпечити максимальну генерацію сонячної енергії.
 5. Обслуговування та ремонт: забезпечення ефективної роботи сонячних електростанцій після їх встановлення, що включає моніторинг продуктивності, очистку, заміну або ремонт компонентів, оновлення та підвищення ефективності.

Проєктувальник електричних сонячних станцій – це фахівець, який відповідає за визначення оптимальної конфігурації та розробку проєктів сонячних електричних систем для виробництва електроенергії з сонячної енергії. Його робота охоплює наступні завдання:

 1. Аналіз місця: дослідження місцевості, де планується встановлення сонячних панелей, враховуючи особливості клімату, сонячної інсоляції та ландшафту.
 2. Оцінка ефективності та витрат: визначення ефективності системи та розрахунок вартості проєкту.
 3. Врахування регуляторних вимог: дотримання всіх законодавчих та нормативних вимог, пов’язаних з встановленням сонячних електростанції.
 4. Розрахунок потужності: визначення кількості сонячних панелей та інших компонентів, необхідних для виробництва електроенергії.
 5. Вибір обладнання: вибір сонячних панелей, інверторів, систем накопичення електроенергії та іншого обладнання, яке найкраще відповідає конкретному проєкту.
 6. Розробка схеми підключення: принципова однолінійна схема, де буде показано як компоненти системи будуть підключені один до одного та до електромережі.
 7. Розробка технічної документації: підготовка детальних планів та специфікацій для будівництва та монтажу сонячної електростанції.

Скільки коштує навчання?

Для осіб, які пройшли відбір на навчання, курс є безкоштовним.

Наші експерти готові надати вам всю необхідну підтримку протягом всього курсу. Якщо у вас виникли будь які питання, будь ласка, пишіть на електронну пошту: office@repowerua.org

Або звертайтесь за номером телефону: +38 (096) 393-29-33

Подати заявку на участь

Цей проєкт створено БФ RePower Ukraine в рамках Програми «Підтримка організацій громадянського суспільства (ОГС)» в Україні у межах фінансової підтримки Посольства Великої Британії. Програма реалізується Crown Agents у партнерстві з International Alert і у співпраці з Crown Agents in Ukraine.

Зміст інформаційної сторінки курсу не обов’язково відображає погляди Посольства Великої Британії, погляди Crown Agents, International Alert та Crown Agents in Ukraine.