У жовтні в Україні почався епідемічний сезон грипу та ГРВІ, до категорії “традиційних” сезонних захворювань перейшов і COVID-19, збудник якого циркулюватиме разом з вірусом грипу та іншими гострими респіраторними захворюваннями.                                                                                                                              Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії для коронавірусу Covid-19 ще у травні 2023 року, але хвороба не зникла. Вірус продовжує мутувати.   Фахівці нагадують, що за тяжкого перебігу грип та COVID-19 можуть спричинити небезпечні ускладнення у роботі організму людини, зокрема легенів, серця, нирок, і навіть стати причиною смерті.  У зоні ризику залишаються люди старшого віку та люди з хронічними  захворюваннями.  Не відкладайте похід до лікаря, якщо помітите у себе симптоми.                                                                                                                                          Протягом жовтня місяця по Любарській громаді  зареєстровано   випадків гострих респіраторних вірусних інфекцій –527 , з них серед дитячого населення до 17 років - 335 . Випадків  гострої  коронавірусної хвороби  - 21 з них  госпіталізованих                                          з ускладненнями - 12   Захворюваність на ГРВІ реєструється  по всій території громади. Найвищий рівень захворюваності серед дитячого населення відмічається в віковій категорії  5-14  років.                                                                                                                                           Як захиститися?  Ефективним способом захисту від COVID-19 залишається вакцинація. Для дітей 5-11 років в Україні існує спеціальна вакцина. Щонайменше 12 мільйонів Українців не мають повноцінного захисту від коронавірусної інфекції. Це цифра, яка лякає, тому що Україна повністю забезпечена вакциною  від COVID-19. Хотілось би нагадати, що вакцинація проти грипу не буде захищати від коронавірусу  й навпаки. Тому тут дійсно варто зрозуміти, що  людина, яка має важкі супутні стани або похилий вік, має отримати щонайменше 2 щеплення перед початком епідемічного сезону - і від COVID-19,  й від грипу. Сподіваємося, що люди  будуть частіше звертатись  до своїх сімейних лікарів з профілактичною метою й отримувати щеплення проти коронавірусної інфекції, а також проти грипу. Крім того, з метою профілактики багатьох хвороб, що викликаються вірусами, важливо дотримуватися правил індивідуального захисту: мити руки, фрукти, овочі, провітрювати приміщення, користуватися спеціальними засобами для знезараження рук в побуті. У випадку погіршення самопочуття радимо залишатися вдома та звертатися до лікаря.                                                                                                                                 Любарське відділення ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗ України»