Організаційна інфраструктура підтримки ВПО
Для всебічної допомоги ВПО в Україні функціонує робоча інституційна інфраструктура. Вона здійснює нормотворчу, операційну та проєктну роботу з підтримки українців.
Координаційний штаб з питань забезпечення реалізації прав та свобод ВПО Функція Коордштабу полягає у координації вирішення поточних проблем на рівні областей та України, а також у напрацюванні нормативно-правових актів та політик.
Координаційні центри підтримки цивільного населення (при ОВА та КМВА) Це консультативно-дорадчі органи. Вони координують дії між органами влади всіх рівнів з одного боку та міжнародними й громадськими організаціями – з іншого. Діяльність КЦ спрямована на розв’язання питань соціального захисту, в тому числі забезпечення житлом і сприяння зайнятості постраждалого населення, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги.
Центри життєстійкості (у громадах) Наразі Мінреінтеграції розробляє проєкт постанови Уряду, яку буде ухвалено найближчим часом. Функція центрів життєстійкості полягає у тому, щоб бути «єдиним вікном» для отримання особою всього спектру послуг із психосоціальної підтримки, гуманітарного реагування та соціальних послуг.
Ради ВПО (при ОВА, РВА й ОМС) Основними їхніми функціями є захист прав та інтересів внутрішніх переселенців, сприяння адаптації й інтеграції ВПО у приймаючі громади, підтримка релокованого бізнесу, сприяння створенню робочих місць для ВПО, участь у нормотворчій діяльності, взаємодія з центральною, регіональною та місцевою владою, а також громадськими й міжнародними організаціями.
Докладніше з інституційною інфраструктурою підтримки ВПО можна ознайомитися за посиланням.