Фото без опису

Станом на 13 листопада Житомирська обласна служба зайнятості видала вже 609​ ваучерів, які дають можливість певним категоріям безоплатно пройти перепідготовку чи підвищення кваліфікації з актуальних нині професій та спеціальностей. Зокрема, 405 таких документів видано для здобуття вищої освіти та на підвищення кваліфікації фахівців, а 204 – для перепідготовки та підвищення кваліфікації за робітничими професіями.

Отримувачі ваучерів обрали для навчання загалом 35 професій і спеціальностей зі 124 можливих. Серед спеціальностей лідирують «Медсестринство», «Психологія», «Менеджмент», «Геодезія та землеустрій», «Дошкільна освіта», «Середня освіта», «Соціальна робота» та «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», з-поміж професій затребувані робітник фермерського господарства, кухар, кравець, слюсар-ремонтник та монтажник гіпсокартонних конструкцій.

На реалізацію програми підвищення конкурентоспроможності дорослого населення Житомирщини на ринку праці у Фонді загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття на 2023 рік передбачено 10,5 млн грн, з яких 9,3 млн грн вже використано. На сьогодні середня вартість ваучера по області складає близько 17,5 тис. грн.

Для проходження навчання на підставі ваучерів жителі області уклали договори з 17 закладами освіти, більшість з яких функціонують на території області, а шість – за її межами: у Києві, Харкові, Вінниці, Рівному та Луцьку.

Окрім людей віком понад 45 років, правом отримати ваучери для оплати навчання скористались також 19 вимушених переселенців, 16 людей з інвалідністю та 3 учасники бойових дій.

Детальніше про послугу можна дізнатися https://voucher.dcz.gov.ua

Консультації щодо отримання ваучерів та подальшого навчання на Житомирщині – у відділі активних програм зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном: 067-687-98-51.