Фото без опису

В опалювальний період, при низькій температурі повітря, сильних поривах вітру і різких коливаннях атмосферного тиску збільшується загроза отруєнь чадним газом. 

При низьких температурах повітря існує загроза обмерзання оголовків димоходів у будинках. У таких випадках продукти згоряння не виходять назовні, а накопичуються в приміщенні, що  загрожує отруєнням чадним газом.

Газовики вкотре наголошують: використання газових плит для обігріву приміщень, щільно закриті вікна, що перекривають доступ повітря та несправність димвентканалів —  це порушення правил безпеки, що може призвести до летальних наслідків.

 - Як захистити себе і свою сім'ю від отруєння чадним газом?

Перед тим, як включати газовий прилад, необхідно обов'язково перевіряти наявність тяги в димових та вентиляційних каналах. Для цього потрібно покласти легку смужку паперу до отвору димового або вентиляційного каналу. Якщо смужка залишиться нерухомою або відхилилася в сторону приміщення — тяга відсутня. Це свідчить про засмічену або несправну димовентиляційну систему.  В такому випадку варто припинити користування газовими приладами і звернутися до спеціалізованої організації, яка перевіряє справність і прочищає димові та вентиляційні канали.

Взимку необхідно оглядати оголовки димоходів для запобігання їх обмерзання і закупорки щомісяця, а перевіряти справність димових і вентиляційних каналів — щорічно, та при необхідності їх прочищати.

Тому фахівці газового гасподарства радять постійно нагадувати  правила безпечного користування блакитним паливом своїм старшим родичам, а також навчати  дітей. 

Газовики закликають бути уважними та не нехтувати своєю безпекою! Берегти себе та своїх рідних!

Фото без опису