У жовтні місяці стартував 40-ий тиждень чергового цьогорічного епідемічного сезону поширеності грипу та ГРВІ.

За вісім минулих тижнів (станом на 01 грудня) серед населення територіальної громади офіційно зареєстровано 1337 випадків гострих респіраторних вірусних захворювань, в тому числі: серед дорослих - 562, дітей від 0 - 17 років - 775 або 58%.

В розрізі вікових категорій найчастіше хворіли діти від 5 до 14 років (389 або 29% від загальної кількості випадків) та дорослі 30-64 віку (324 або 25%). Це, переважно, організоване дитяче та працююче доросле населення.

Найменше випадків зареєстровано: серед молодих людей 18-29-річного віку (132 або 9,9%) та дорослих вікової категорії 65+ (86 або 6,4%).

Захворюваність серед дітей від 0 до 4-х років склала 218 випадків або 16,2% та підлітків 15-17 років -168 або 12,6%.

Із загального числа зареєстрованих випадків грипоподібних станів 56 хворих за клінічними показами були госпіталізованими, вісімнадцять з них це діти до 14-ти річного віку.

Враховуючи, що Всесвітньою організацією охорони здоров’я скасовано пандемію КОВІД-19, з липня поточного року коронавірусну інфекцію віднесено до ГРВІ.

За два останніх осінніх місяці КОВІД-19 підтверджено методом швидких тестів у 106 хворих, в т. ч. серед дорослого населення - 88, дитячого - 18 .

В умовах стаціонару проліковано 44 хворих, з яких семеро - діти. По причині виникнення ускладнень двоє пацієнтів потребували лікування у реанімаційному відділенні.

На території Любарської громади, поки-що, перевищення порогових рівнів захворюваності грипом та ГРВІ не спостерігається .

Офіційно лабораторно підтверджених випадків захворювання на грип не зареєстровано, але сезон масового поширення його ще попереду. Спрогнозувати початок епідемічного підйому захворюваності грипом важкувато, але добре відомо, що до цього потрібно достеменно підготуватись завчасно. Відсутність імунітету до нових штамів грипу сприяє швидкому поширенню інфекції.

Найефективніший засіб від грипу – це щеплення. Вакцина безпечна та ефективна, посилює здатність протистояти грипу та ускладненням ним спричиненим.

Станом на 1 грудня всього осіб, які отримали щеплення - 57, з них медичних працівників - 42, дітей до 5-ти річного віку - 2, інших - 13.

Любарське відділення ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗУ»