Фото без опису

Для нормального розвитку дитина повинна нормально харчуватися. Для цього потрібно споживати не лише смачну, але й корисну їжу. Важливо, щоб до раціону дитини входили жири, білки та вуглеводи, адже недостатність одного з цих елементів може негативно вплинути на організм. Щоб краще розуміти, що повинна їсти дитина (і доросла людина так само) існує харчова піраміда, яка дуже наочно пояснює, що до чого.

Харчова піраміда – це чудовий інструмент для візуалізації принципів здорового харчування. Її можна розмістити на кухні, щоб вона постійно нагадувала про правильний підхід до харчування.

Основа харчової піраміди складається з цілозернових продуктів – вони є джерелом вуглеводів і енергії. До цієї групи відносяться житній хліб, макаронні вироби з твердих сортів пшениці, неочищений рис та різні крупи.

На другому рівні піраміди знаходяться овочі та фрукти. Вони є важливими джерелами вітамінів, зокрема вітаміну С та А, а також клітковини, яка сприяє правильному травленню. Важливо включати в раціон різноманітні та різноколірні овочі та фрукти.

Третій рівень присвячений білковим продуктам: м’ясу, рибі, яйцям, бобовим і горіхам. Ці продукти необхідні для зміцнення м’язів, вони містять білок та залізо. Важливо обирати нежирне м’ясо та включати у раціон морську рибу, багату на жирні кислоти.

На верхівці піраміди розташовані жири, включно з вершковим та рослинним маслом, солодощами та кондитерськими виробами. Жири необхідні для певних біохімічних процесів, але їх кількість у дитячому раціоні повинна бути мінімальною.

Процентне співвідношення складових харчової піраміди є наступним: 40% складають злаки, 30-35% – овочі та фрукти, 20% – білкові продукти, та лише 5-10% – жири.

Пам’ятай, харчуйся тим – що робить тебе винахідливим та уважним.

 

#ЗнаЇмо

#ЗдороваЇжа

#СтаньСильним

Фото без опису