18 січня у будинку Лариси Петрівни Косач (Лесі Українки) відбулась презентація нової концепції розвитку Літературно-меморіального музею Лесі Українки.

Так, в межах заходу було представлено оновлений колектив музею.

Також, як зазначає Звягельська міська рада, у 2023 році Літературно-меморіальний музей Лесі Українки перейшов у комунальну власність Звягельської громади. Три місяці триває передача музейних фондів з області, експозиції з яких незабаром заплановано виставити у кожній кімнаті Літературно-меморіального музею.

Сама ж концепція розвитку Літературно-меморіального музею Лесі Українки полягає в наступному:

• український за змістом;
  • європейський за духом;
  • сучасний за формою.

Серед основних завдань музею:

• організація роботи як музейного закладу новітнього типу;
  • музей є пам’яткою історії національного значення і має бути унікальним за своїм змістом, форматом організації роботи та надання послуг відвідувачам;
  • унікальне представлення експозиції та змісту екскурсій безпосередньо на Звягельському періоді життя Лесі Українки та її родини;
  • збереження, оновлення та поповнення, дослідження, експонування та популяризація творчої і меморіальної спадщини видатної української поетеси, письменниці Лес Українки;
  • популяризація багатогранності особистості Лесі Українки;
  • доступність експозиції для людей з особливими потребами, створення належних умов для відвідування музею та забезпечення участі в заходах;
  • створення комфортних умов перебування відвідувачів у музейному просторі та підвищення рівня відвідуваності установи. Здійснення моніторингу запитів відвідувачів.

З детальною презентацією можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/…/1sNuFmUvsfn3cMMIkBbrCC5…/view