Фото без опису

Шановна громадо, інформуємо, що відповідно до частини четвертої та п'ятої статгі 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земелъних ділянок власникам земельних часток (паїв)», у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) a6o його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки.

Після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними та передані у комунальну власність територіальної громади, на території якої вони розташовані. Власнику у кого наявні сертифікати на земельну частку (пай), що не замінені на витяг з Реєстру речових прав на право власності на земельну ділянку, потрібно терміново оформити право власності.

Невитребуваною є земельна частка (пай), на яку не отримано документ, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

Щоб не втратити право власності на земельну частку (пай), варто протягом року оформити право власності на землю.

Для того щоб реалізувати свої права власника сертифіката на земельну частку потрібно:

1. Звернутися до сільської, селищної чи міської ради, на території якої розташована земельна частка (пай) із письмовою заявою про передачу у власність земельної ділянки та надання дозволу на розробку документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної в натурі (на місцевості) та отримати відповідне рішення місцевої ради. До такої заяви додається копія сертифікату на земельну частку (пай).

2. Замовити у землевпорядної організації розроблення проєктної документації щодо встановлення меж земельної ділянки.

3. Подати заяву до Центру надання адміністративних послуг про реєстрацію земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.

4. Затвердити в місцевій раді розроблену проєктну документацію із землеустрою та оформити земельну ділянку у власність.

5. Провести державну реєстрацію права власності на земельну ділянку та отримати документ про право власності на земельну ділянку.

Якщо ж право на земельну частку (пай) і відповідний сертифікат належить померлій особі, таке право необхідно спочатку успадкувати. В такому разі спадкоємцю необхідно звернутися із відповідним сертифікатом та свідоцтвом про смерть власника сертифікату до нотаріуса для оформлення спадщини та отримати свідоцтво про право на спадщину на земельну частку (пай). Із таким свідоцтвом та сертифікатом спадкоємець повинен звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради, на території якої розташована земельна частка (пай), та виконати дії, які вказані у наведеному вище алгоритмі.