Фото без опису

Необережне поводження з вогнем може наробити багато біди. Неухильно дотримуйтеся правил безпеки!

Короткі поради для населення:

Обережне використання свічок і ліхтариків: Ніколи не залишайте свічки без нагляду і розміщуйте їх подалі від легкозаймистих матеріалів. Віддавайте перевагу ліхтарикам або світлодіодним лампам як безпечнішій альтернативі.

Використання генераторів з обережністю: Якщо ви використовуєте генератор, завжди розміщуйте його на відкритому повітрі, подалі від вікон, дверей та вентиляційних отворів, щоб уникнути отруєння чадним газом.

Перевірка димових сповіщувачів: Переконайтеся, що всі димові сповіщувачі в вашому домі працюють правильно і мають резервне джерело живлення.

Безпечне використання альтернативних джерел тепла: Якщо ви використовуєте портативні обігрівачі або каміни, завжди дотримуйтесь інструкцій виробника і тримайте обігрівачі подалі від легкозаймистих матеріалів.

Електрична безпека при відновленні електропостачання: Перед поверненням електроенергії переконайтеся, що всі електроприлади вимкнені, щоб уникнути перевантаження мережі та можливих коротких замикань.

Переконайтеся, що в вашому домі є вогнегасник, і всі члени сім’ї знають, як ним користуватися.

План евакуації: Розробіть і обговоріть з усіма членами сім’ї план евакуації у випадку пожежі. Переконайтеся, що всі знають, як швидко та безпечно залишити будинок.

Не використовуйте відкритий вогонь для обігріву: Використання газових плит або грилів усередині приміщень для обігріву може призвести до отруєння чадним газом або пожежі.

Дотримуючись цих простих правил, ви зможете мінімізувати ризик виникнення пожежі під час відключення електроенергії та забезпечити безпеку для себе та своїх близьких.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій та Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні запустили інформаційну кампанію “Безпека вдома в умовах війни”. Кампанія покликана підвищити обізнаність українців із правилами безпечної поведінки з генераторами, газовими пальниками, системою пічного опалення та свічками у разі відсутності електроенергії та тепла.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису