Це повинна знати кожна жінка!!!
За підрахунками Національного інституту раку США, в свій час, жінки Америки дізнались, що протягом життя кожна восьма з них має вірогідність захворіти на рак молочної залози. Зрозуміло, що статистика шокувала, але, і з поміж наших знайомих, родичів, колег по роботі чи сусідів, на жаль, мають місце аналогічні ситуації.
Сумна правда полягає в тому, що розповсюдження хвороб молочної залози відбувається практично у всіх країнах. Навіть Японія, яка багато десятків років вважала цю проблему «національною гордістю» по причині вкрай низької реєстрації раку серед жінок зрозуміла, що «удари цивілізації» не змогли витримати і японки, наздоганяючи інші країни по показниках захворюваності.
В Україні смертність жінок саме від раку грудей випереджає за цим показником інші випадки і прогноз фахівців з цього приводу також невтішний.
Вихід з ситуації, що складається, один - раннє виявлення раку молочної залози передпухлинних захворювань. Адже, саме після вчасно розпочатого лікування (1-2 стадії) практично всі жінки залишаються жити.
РАК НЕ ВИНИКАЄ РАПТОВО. Принаймні відомо, що для розвитку пухлин в організмі необхідний певний фон, який формується під впливом факторів ризику.
Також сучасна наука довела, що на здоров’я молочних залоз можуть вплинути майже всі прояви нашого життя.
Спосіб життя, вік. спадковість, час настання і припинення місячних, особливості годування дитини, аборти, викидні, хвороби печінки та безліч інших - рахуються чинниками, що впливають на проблеми з молочною залозою, починаючи з дитячого і аж до похилого віку.
Особливе місце відводиться доброякісним хворобам молочної залози, більш відомим жінкам під назвою «мастопатія». До цього поняття віднесено чимало різних станів і захворювань молочних залоз. Загалом, будь-яке відхилення від норми або посилене розростання клітин молочної залози, підвищують ризик розвитку пухлин і є фоном для можливого розвитку раку груді. Особливістю багатьох мастопатій є прихований перебіг, тому своєчасне виявлення та лікування їх є основним методом профілактики раку. Дискомфорт, хворобливість у молочних залозах, якісь нехарактерні відчуття – вже мають стати приводом для звернень у медичний заклад, не чекаючи коли вони наберуть сил і виявляться у вигляді пухлини. В більшості випадків, навіть прості та доступні методи лікування, приносять стійку і виражену дію.
За даними учених, практично всі види фізичної активності знижують ризик раку молочної залози, особливо серед жінок, що досягли менопаузи, натомість такі навантаження серед молодшого жіноцтва суттєво не впливали на цей показник.
Також дослідженнями було встановлено, що постійна робота по будинку, в побуті приносить відчутну користь жінкам будь якого віку, тоді як фізичні вправи усіх видів, більше показані вже зрілому поколінню.
Очевидно, саме постійність будь яких різновидів фізичної активності є найважливішим чинником у запобіганні онкологічних захворювань, так вважають автори досліджень.
Природньо, що жінки завжди хочуть справляти приємні враження, порою не переймаючись наслідками і не турбуючись про зручність та комфорт. Дуже багато представниць прекрасної половини віддають перевагу мереживним бюстгальтерам із синтетичних матеріалів, що деформують молочні залози і цим завдають собі великої шкоди.
Запам’ятайте !
-
Для повсякденної білизни головне – функціональність та гігієнічність.
-
Занадто тісний бюстгальтер перешкоджає вільному диханню та кровообігу.
-
Застій крові, лімфи згодом може привести до різних неприємностей: від обмеженої кількості молока в грудях і до серйозних захворювань.
-
Найкращий бюстгальтер – бавовняний. Він чудово поглинає піт, шкіряний жир, вільно пропускає повітря - залоза дихає і не париться. Він не повинен мати кісточок, що здавлюють груди та бути зручним.
-
Саме лікарі-мамологи вважають, що правильно підібраний бюстгальтер, який обов’язково на ніч знімається, не може стати причиною захворювань, а навпаки захищає молочну залозу від неприємностей.
-
Також жінкам необхідно пам’ятати, що молочна залоза досить ніжна, а тому варто оберігати її від любих механічних ушкоджень, травм та ударів. У разі випадкових чи інших критичних ситуацій, слід намагатись закривати груди хоча б руками.
-
Не забувайте про самообстеження. Це повинні робити всі жінки, особливо після 30-40 років. Щонайменше один раз у місяць самостійно обстежуйте свої груди. У випадку виявлення любих змін проконсультуйтесь зі своїм лікарем. Ви робите такі маніпуляції не для того, щоб знайти новоутворення, а з метою, щоб зайвий раз сказати собі : «У мене все добре. Я здорова!».
-
Крім того, для попереджувальних обстежень, не забувайте відвідувати медичний заклад щонайменше раз у рік.
-
Після досягнення 40-річного віку варто починати роботи мамографію.
-
Ну, а про важливість дотримання здорового способу життя та психічної рівноваги в собі, надіюсь, що знає кожна жінка, але, на жаль, чомусь згадує про це лише тоді, коли «грім» уже пролунав.
Будьте здорові та постійно пам’ятайте, що профілактика понад усе!
Любарське відділення ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗ України»