Фото без опису

Відбувся ІІІ Форум з відновлення Житомирщини: до Естонії приєдналася Португалія у відбудові регіону

Житомирська область стала першою в Україні, до відбудови якої офіційно долучилася вже друга іноземна держава-опікун. Про це стало відомо під час ІІІ Форуму з відновлення регіону, що цими днями відбувся у Житомирі за участі українських та іноземних урядовців, представників парламенту, місцевої влади, бізнесу та міжнародних партнерів.

«Україна вже створила і продовжує створювати важливу інфраструктуру для відновлення, зокрема закони і механізми, що є серйозним фундаментом для швидких й ефективних рішень після нашої перемоги. Конкретні результати відбудови вже маємо – і Житомирщина тому приклад: за підтримки Естонської Республіки реалізований не один проєкт відновлення. І відповідний досвід маємо масштабувати по всій країні», – наголосив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко.

Перший віцеспікер також відзначив, що Форум побудований за моделлю майбутньої Берлінської конференції відновлення з її багаторівневістю в питаннях відбудови. Під час заходу провели п’ять панелей: політичну, економічну, освітню, щодо ролі органів самоврядування та неурядових організацій у відбудові України. Крім того, було підписано Меморандум між державною будівельною компанією Португалії і Житомирською міською радою про співпрацю з реконструкції ліцею №25.

«Ми підтримуємо Україну на її шляху до вступу в Європейський Союз та НАТО. І прагнемо допомогти у її відбудові, зокрема у відновленні Житомирської області», – зазначив у своєму виступі міністр закордонних справ Португалії Жуау Гомеш Кравіньо.

Житомирська область – одна з тих, що з перших днів повномасштабного вторгнення зазнала ворожих обстрілів. Серед постраждалих об’єктів – приміщення ліцею №25 у центрі Житомира, яке було зруйноване російською ракетою в березні 2022 року.

«Загалом на Житомирщині зруйновано та пошкоджено понад 4800 об’єктів. Завдяки об’єднанню зусиль держави, обласної військової адміністрації та громад нам вже вдалося відновити понад 3000 об’єктів. Переважно йдеться про повернення приміщень у придатний для життя або роботи стан. На це було спрямовано 350 млн гривень із державного, обласного бюджетів та коштів громад», – розповів начальник Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко.

Він також подякував усім, хто докладає зусиль для відновлення Житомирщини та вручив відзнаки за заслуги перед Житомирщиною першому заступнику Голови Верховної Ради Олександру Корнієнку, міністру закордонних справ Португалії Жуау Гомешу Кравіньо, міністру освіти Португалії Жуау Кошті, директору Департаменту економічної дипломатії Міністерства закордонних справ України Людмилі Єніній та голові спостережної ради БФ «Чисті Серцем» Василю Вишиванюку.

«Радий, що відбудова Житомирщини продовжує набирати обертів! І важливим результатом Третього форуму стало офіційне приєднання Португалії до відновлення регіону спільно з Естонією. Хочу нагадати, що саме Естонська Республіка першою відгукнулася на заклик Президента Володимира Зеленського до іноземних партнерів і взяла під свій патронат відбудову одного з регіонів, а саме Житомирщину. І вже відновила 2 об’єкти: збудовано новий дитячий садочок у прикордонному місті Овручі та за співфінансування з Україною відновлено зруйнований російською ракетою міст у Малині», – зазначив заступник голови Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, голова міжпарламентської групи співробітництва з Естонією Арсеній Пушкаренко.

На Форумі був представлений перший в Україні Почесний консул Естонської Республіки, ним став голова спостережної ради компанії «Леся» Микола Сиченко. Його консульський округ – Житомирська область.

Довідково: Перший форум з відновлення Житомирщини було проведено у вересні 2022 року на території Лугинської громади, а в грудні того ж року в Таллінні – Другий форум. Нинішній міжнародний захід у Житомирі було проведено за підтримки Міністерства закордонних справ України, Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, Житомирської обласної військової адміністрації, BGV Group Management, Посольства Естонії в Україні та Посольства Португалії в Україні.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису