Фото без опису

6 березня в пункті тимчасового проживання внутрішньо-переміщених осіб у селі Пилипонці, в якому перебуває 14 дорослих та 8 дітей зі східних областей, відбувся просвітницький захід «Вакцинація – це здоров’я». Захід був організований в межах проєкту «Разом рятуємо життя», який втілює Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб, та мав на меті підвищити обізнаність жителів громади щодо переваг вакцинації проти кору та ризики для дітей, які не отримують щеплень.

«Кір – небезпечна хвороба, яка загрожує невакцинованим дітям та дорослим. Вона надзвичайно заразна, передається повітряно-крапельним шляхом. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 захворіють. Ліків проти кору не існує, і єдиний захист від хвороби – вчасна вакцинація”, - наголосив під час заходу Сергій Бовкун, керівник проекту «Разом рятуємо життя. - Під час військових дій на території України важливо дотримуватись Календаря профілактичних щеплень, тому що наразі існує загроза спалаху кору, який може розповсюджуватися через переміщення людей. Усі внутрішньо переміщені особи можуть звернутися до будь-якого закладу охорони здоров’я, незалежно від того, чи підписана декларація з лікарем певного медичного закладу, й отримати щеплення безоплатно».

Під час заходу фахівці Центру розповіли проживаючим, як вберегтися від інфекцій; нагадали про важливість дотримання Національного календаря щеплень.

У облаштованому наметі переселенці ознайомилися з друкованою продукцією на тему важливості щеплень. Кожен отримав брошуру «Кір: швидкий та небезпечний» та «Вакцинація під час війни». Усі бажаючі також мали змогу виміряти артеріальний тиск, рівень глюкози в крові, проконсультуватися у сімейного лікаря та психолога.

По закінченні заходу команда передала переселенцям продуктові набори,канцелярське приладдя, а дітям – брендовані повітряні кульки. У якому віці діти мають отримати щеплення вакциною КПК?

● Для максимального захисту від кору необхідно отримати дві дози

вакцини. Перше щеплення роблять дитині у 12 місяців, а в 6 років -планово проводять друге. Якщо дитина не отримала першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, їй треба якнайшвидше надолужити пропущені щеплення.

● Якщо дитина 6 років та старше не отримувала жодного щеплення вакциною КПК, їй потрібно зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.

● Якщо батьки не пам’ятають, чи робили дитині щеплення КПК, і не мають документальних підтверджень- варто зробити два щеплення з інтервалом не менше одного місяця.

Заходи відбувся у рамках проекту Українського Католицького Університету

за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) та уряду Бельгії. Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію УКУ, Дитячого фонду ООН

(ЮНІСЕФ) або уряду Бельгії.

#РазомЗбережемоЖиття

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису