Загальній свідомості присвячений Всесвітній день без тютюну, щорічне свято, що відзначається 31 травня з метою підвищення усвідомленості про шкідливість куріння та інших форм вживання тютюнових виробів, а також пропагує здоровий спосіб життя і зміцнення громадського здоров'я. Цей день визначений Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) з метою наголосити на серйозних загрозах, які виникають внаслідок тютюнопаління і сприяти поширенню інформації про шляхи запобігання цьому звичаю.

Ця дата має в черговий раз нагадати нам про те, що куріння тютюну є однією з найбільших загроз здоров'ю людини, що призводить до розвитку різноманітних захворювань, таких як рак легень, хронічна обструктивна хвороба легень, серцево-судинні та інші захворювання.

Крім того, куріння також впливає на здоров'я навколишнього середовища, сприяючи забрудненню повітря та поширенню відходів, що містять тютюн.

У рамках Всесвітнього дня без тютюну проводяться різноманітні заходи, спрямовані на просвітництво та мотивацію людей припинити куріння та відмовитися від тютюну. Це може включати в себе проведення семінарів, конференцій, акцій з безкоштовною консультацією лікаря, а також масові просвітницькі кампанії в ЗМІ та соціальних мережах.

Крім того, уряди багатьох країн використовують цей день як можливість посилити свою боротьбу з тютюнопалінням, вводячи нові закони, спрямовані на обмеження доступу до тютюнових виробів, підвищення цін на них та підтримку програм з відмови від куріння.

На підсумок, Всесвітній день без тютюну - це час для об'єднання зусиль усіх суспільних груп з метою створення здорового, бездимного середовища для майбутніх поколінь. Це нагадує нам про важливість підтримки здорового способу життя та забезпечення здоров'я та благополуччя всіх громадян.

Любарське відділення ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗ України»