16 жовтня - Всесвітній день здорового харчування
На стан здоров’я сучасної людини негативно впливають наступні чинники:
- занадто калорійне харчування, що не відповідає способу життя та вікові,
- незначне фізичне навантаження зі споживанням досить жирної їжі, тушкованих та борошняних виробів,
- підвищений вміст у харчовому раціоні кухонної солі,
- непомірне споживання цукру, солодощів та солодких напоїв,
- нестача у харчуванні овочів, прянощів, фруктів, горіхів, кисломолочних продуктів,
- одноманітність харчового асортименту, який не відповідає вікові або з обмеженим набором харчових продуктів та надлишком високобілкових і багатих на холестерин страв,
- неупорядковане, швидке, до того ж у великій кількості, споживання їжі.
Варто застерегти, що переповнений шлунок не додає здоров’я, їжа у ньому повністю не перетравлюється і повністю не засвоюється. А надмірне розтягування стінок щлунка ослаблює м’язовий шар, знижує його еластичність, живіт округлюється та випинається, в результаті це аж ніяк не прикрашає людину.
Легкий голод- цілком нормальне відчуття перед обідом чи вечерею. Тому незалежно від апетиту слід вживати постійну одну й ту ж оптимальну кількість продуктів. Якщо ж енерговитрати помітно виросли, краще зайвий раз поїсти через 3-4 години.
Одним з важливих захисних компонентів рослин вважається їх зелений пігмент - хлорофіл.
Його особливістю вважається безпосередній вплив на серцево-судинну систему. Якщо незначні дози хлорофілу сприяють підвищенню артеріального тиску, то при надходженні його у великих кількостях спостерігається зворотня дія - зниження цифрових показників.
Відновлення гемоглобіну у здорових людей та хворих (зокрема, за злоякісних та післяопераційних анемій), загоєння ран і виразок, підсилення сечовиділення – складові якості цього пігменту, якими наділена переважна більшість як культурних, так і дикорослих рослин.
Під дією хлорофілу швидко відновлюється кількість лейкоцитів, нормалізується склад крові після опромінення, спостерігається призупинення росту пухлин на 57- 90 відсотків.
Саме хлорофіл позитивно впливає на серцевий м’яз за атеросклерозу, знімає втому нервів і м’язів, захищає від іонізуючого випромінення. А тому старайтесь максимально вживати зелень і по можливості щоденно.
Природньою їжею вважаються натуральні, в основному рослинні продукти, що не проходять додаткової термічної обробки або термін їх тушкування чи кип’ятіння був досить коротким.
На завершення нагадуємо, що погіршенню засвоєння страв є звичка запивати їжу. Це призводить до розведення шлункового соку та перехід відповідних його ферментів у неактивний стан. Наслідком цього стає тривала затримка їжі в шлунку, де вона бродить, гниє та під дією мікроорганізмів перетворюється на отруту.
Любарське відділення ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗ України»