Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Щороку настає пора, яка знову нагадує нам про гострі респіраторні вірусні інфекції та захворювання.

Ураження дихальних шляхів (кашель, нежить, дряпання у горлі) та інші загально-токсичні прояви різного ступеню є найпоширенішими у людській популяції. Протягом року ми встигаємо перехворіти на респіраторні недуги щонайменше тричі, а то і більше разів, забуваючи про них чи не відразу після одужання. Проте наслідки таких станів можуть стати причиною досить тяжких ускладнень.

Термін ГРЗ/гостре респіраторне захворювання/застосовується у разі ураження верхніх дихальних шляхів мікроорганізмами бактерійної природи або невідомого походження.

 Термін ГРВІ / гостра респіраторна вірусна інфекція/ - використовується у випадку недуги, спричиненої вірусами. Саме такі ураження посідають провідне місце в загальній структурі інфекційних захворювань людини. До того ж експерти ВООЗ підкреслюють, що останніми роками спостерігається тенденція до стійкого збільшення рівня їх поширеності. Соціальні причини, викликані глобальними наслідками постійного зростання урбанізації, посиленням міграційних процесів, тісними людськими контактами в будь яких місцях земної кулі, рахуються чи не основними складовими таких явищ.

Повітряний шлях поширення збудників, висока сприйнятливість населення різних вікових груп до усіх видів вірусів зумовлюють основну епідемічну особливість – швидкість та широту їхнього розповсюдження.

Накопичення у повітряному середовищі, особливо закритих приміщень, збудників інфекцій приводить до масового ураження людей. А суттєве зростання кількості випадків інфікувань спостерігається саме під час епідемічних спалахів, зокрема у разі високої щільності населення.

Найбільше сприяють цьому осінньо-зимовий та зимово-весняний періоди. До того ж, крім повітряно-крапельного механізму розповсюдження інфекції, можливі ще такі, як фекально-оральний та контактно-побутовий, а розмножуються віруси на слизових оболонках верхніх дихальних шляхів.

Хворий не повинен відвідувати магазини чи інші громадські місця. Вдома для нього варто виділити окрему кімнату або хоча б куток, відгороджений ширмою чи покривалом. Забезпечення індивідуальним посудом, що миється окремо та знезаражується ошпарюванням, рушниками, іншими предметами особистою гігієни – обов’язкові умови при догляді за хворим.

Цьогоріч черговий осінньо-зимовий епідемічний сезон стартував з перших дат жовтня. Згідно інформативних даних, які потижнево отримуються з первинних ланок медичної допомоги, за цей період підтверджено 776 випадків ГРВІ, в тому числі серед дорослого населення 311, дитячого - 465. Найбільша кількість інфікувань спостерігалась у віковій категорії 5 -14 -ти років (207), найменше - серед підлітків. З числа дорослих - найчастіше хворіло населення 30 - 64 річного віку, молоді та людям поважного віку (+65) вдавалось частіше «обминати віруси».

З числа хворих, по причині ускладненого перебігу, перебували на стаціонарному лікуванні 31, з них 28 дітей від 0 і до 14 років.

Протягом жовтня лабораторно підтверджено 6 випадків КОВІД-19, всі дорослі. Їм було призначене амбулаторне лікування.

 

 

Любарське відділення ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗ України»