Фото без опису

Першого грудня відзначався Всесвітній день боротьби зі СНІДом.                         

Вірус імунодефіциту людини /ВІЛ/ - це внутрішній паразит, який починає активно розмножуватись, як тільки потрапляє до середини клітини. Цим і пояснюються особливості розвитку ВІЛ – зараження.

Безумовно, цей збудник СНІДу може передаватися не лише під час гомосексуального чи гетеросексуального статевого акту зі спермою, а також із кров’ю, зокрема під час виконання ін’єкцій або інших маніпуляцій медичним інструментом, забрудненим вірусом імунодефіциту людини /ВІЛ/.

 Існує також певна ймовірність зараження під час переливання крові від інфікованої людини до здорової, але з 1987 року в Україні всі зразки крові та її компонентів обов’язково перевіряються на наявність ВІЛ.

                     Можливі шляхи зараження ВІЛ:

1. Статеві взаємини : оральні, вагінальні, анальні.

2. Забруднені голки шприців.

3. Зараження дитини матір’ю – внутрішньоутробно, під час пологів і навіть за годування груддю.

4. Не може бути виключеним зараження й під час пересадки органів – донорів: нирок, кісткового мозку, серцевих клапанів або при переливанні крові.

    Майже всі клінічні прояви СНІДу можна пояснити тим, що у хворих розвивається виражена імунна недостатність, тобто пригнічуються захисні сили. Людина стає   беззахисною перед любим інфікуванням та іншими недугами. Саме ВІЛ спричиняє низку розладів, які призводять до захворювання на СНІД, а виявлення  зараження на ранніх стадіях може продовжити життя людини та попередити випадкові інфікування нею інших осіб.

       На основі вище викладеного можна зробити певні висновки :

  1. Будь – яка людина, незалежно від віку, статі та способу статевого життя може бути інфікована ВІЛ.
  2. На ранніх етапах хвороби зазвичай ніяких симптомів ще немає.
  3. Значна частина  вже заражених людей можуть передавати вірус до того, як самі дізнаються про своє ВІЛ-інфікування.
  4. А тому кожний, хто не може виключити, що мав контакт саме із ВІЛ-носієм, будь-яким шляхом (не тільки статевим), повинен обов’язково звернутися до відповідних кабінетів довіри з профілактики та боротьби зі СНІДом для обстеження на наявність у крові ВІЛ. Здати кров на аналіз на виявлення ВІЛ-інфекції можна і за місцем проживання.

На теперішній час лікування для населення доступне. Антиретровірусна терапія – це медичні препарати, що впливають на процес розмноження ВІЛ в людському організмі, зменшуючи кількість вірусів у ньому та знижуючи спроможність їх руйнувати імунну систему. А це, в свою чергу, дозволяє імунній системі відновлювати здатність до захисту людини від зараження, залишатись здоровими та продовжувати тривалість життя.

 Антиретровірусна терапія – це курс лікування, що триватиме усе життя.

Кількість випадків ненаркотичного шляху передачі ВІЛ- зараження зростає. Розповсюдження  реєструється в основній популяції населення. Причини інфікувань бувають різноманітними, порою навіть не завжди можна їх відслідкувати і тільки допомога  кваліфікованого спеціаліста, який впевнено може переконати, що вихід завжди є допомагає зітхнути з полегшенням.

             Любарське відділення ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗ України»