Фото без опису

19 грудня Верховна Рада України прийняла у другому читанні та в цілому Закон №12178  щодо реформування МСЕК і впровадження оцінювання повсякденного функціонування. Документ передбачає ліквідацію медико-соціальної експертизи для дорослих та запровадження людиноцентричної моделі оцінювання повсякденного функціонування, яке будуть проводити експертні команди лікарів-практиків. Зокрема, з 1 січня 2025 року саме експертні команди будуть встановлювати інвалідність замість застарілих, корумпованих МСЕК.

Загалом Законом вносяться зміни до 32 кодексів та законів України, що дозволяє запровадити систему, яка не лише визначає статус інвалідності, але насамперед орієнтована на реабілітацію та повернення людини до активного суспільного життя.

“Законопроєкт і реформа в цілому викликали широке обговорення в суспільстві. Ми зустрілися з низкою громадських організацій, провели онлайн-зустрічі з людьми з інвалідністю й лікарями та проаналізували відгуки людей. Це допомогло побачити моменти, які хвилюють людей, пропрацювати їх та спільно з народними депутатами врахувати у фінальній редакції законопроєкту. Нова система базується на нових принципах, де в центрі уваги — людина та її потреби. Вона дозволить зробити процес встановлення інвалідності зручним для людини та абсолютно прозорим. Для цього вже сформовано 1348 експертних команд, до яких увійшли понад 4300 лікарів, що працюватимуть у 286 лікарнях по всій Україні. Зміни у медичній компоненті — це перший крок, на черзі — ті, що стосуються змін в інших сферах підтримки людини. Дякую кожному, хто підтримує зміни, на які чекає українське суспільство”, – зазначив Віктор Ляшко, міністр охорони здоров’я України.

Ключові нововведення, які запроваджує закон детальніше на сайті МОЗ.

Також на сайті МОЗ розміщено дашборд із командами закладів – https://moz.gov.ua/ekopfo.

Фото без опису