Фото без опису

В Головному управлінні ДПС у Житомирській області інформують, що статтею 166 Податкового кодексу України (далі -  ПКУ) визначено право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування.

Для подання до контролюючих органів декларації про майновий стан і доходи з метою реалізації права на отримання податкової знижки, платник податків може обрати зручний для себе спосіб:

- подати декларацію особисто або уповноваженою особою у Центри обслуговування платників;

- надіслати поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання; 

- надіслати засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Звертаємо увагу, що подання податкової декларації про майновий стан і доходи в електронному вигляді, зокрема, через Електронний кабінет або мобільний застосунок «Моя податкова», має чимало переваг. Так, для спрощення процедури декларування доходів для громадян в Електронному кабінеті запроваджено сервіс з предзаповнення декларації про майновий стан і доходи. Цей сервіс дозволяє, визначивши лише період звітного року, отримати з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків відомості щодо нарахованих (виплачених) доходів та нараховані (перераховані) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, отримати попередньо заповнену декларацію на підставі даних Державного реєстру, додати копії первинних документів тощо.

Нагадаємо, що скористатися податковою знижкою за витратами 2023 року можна протягом усього поточного року, для цього необхідно подати декларацію по 31 грудня 2024 року включно.