Хто такий фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб?
Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у громадах виконує важливу роль, яка виходить за рамки звичайної діяльності соціальних працівників.
Простими словами, після родини — він перший, хто почне послідовну взаємодію з ветеранами, демобілізованими Захисниками/Захисницями після їхнього повернення з фронту. Фахівець забезпечує їм індивідуальний супровід, первинне консультування та всебічну підтримку на шляху інтеграції у цивільне життя.
Ким опікуватиметься фахівець із супроводу?
- ветерани війни
- демобілізовані особи
- члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни
- члени сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України
- постраждалі учасники Революції Гідності, члени їхньої сім’ї
- особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною
Як ветеранам знайти свого фахівця і супроводу?
Отримати допомогу у фахівця із супроводу ветеранів можна за адресою: селище Любар, вул. Незалежності 39 (Любарська селищна рада) І поверх
Оксана Пшенична (+380961702182)
Яна Тарасюк (+380966076307)
Як фахівець із супроводу заключає договір роботи з ветераном/ветеранкою?
Через електронний кабінет на е-Ветеран https://eveteran.gov.ua або при особистій зустрічі.
Природа діяльності фахівців із супроводу ветеранів
Мета діяльності: Фахівці із супроводу ветеранів виконують роль координаторів і посередників між ветеранами та державними, громадськими, комунальними й іншими організаціями, які надають послуги у сфері соціального захисту, охорони здоров'я, освіти, реабілітації тощо. Їх основним завданням є забезпечення доступу ветеранів до всього спектру можливостей, прав, пільг і гарантій, передбачених чинним законодавством України.
Сутність діяльності: Фахівці із супроводу здійснюють:
- Інформування ветеранів про доступні послуги та пільги.
- Оцінку потреб ветеранів, визначення пріоритетів та пошук оптимальних рішень.
- Супровід у процесі оформлення документів, звернень, запитів до відповідних установ.
- Організацію взаємодії між ветераном та надавачами послуг у різних секторах (соціальний захист, охорона здоров'я, освіта тощо).
- Моніторинг реалізації прав ветеранів та допомогу у вирішенні проблемних питань.
Чим саме буде корисний фахівець із супроводу у громаді?
• зменшення соціальної напруги. Забезпечення необхідної підтримки ветеранам сприятиме зменшенню соціальної напруги у громаді, запобігаючи потенційним конфліктам та негативним проявам
• адаптація ветеранів: допомога ветеранам інтегруватися у цивільне життя зміцнить громаду, оскільки ветерани стають активними і позитивними учасниками соціального та економічного життя
• покращення доступу до послуг: завдяки роботі фахівця із супроводу, ветерани швидше отримуватимуть доступ до необхідних соціальних, медичних та інших послуг, що покращить загальний добробут громади.
Юридичний статус: Згідно з професійним стандартом, затвердженим Міністерством у справах ветеранів України, діяльність фахівця із супроводу належить до категорії супроводжувальних заходів, а не послуг. Це передбачає здійснення допоміжних функцій без надання послуг безпосередньо.