Фото без опису

Інформаційно-просвітницька кампанія

«ВІЗЬМІТЬ ДИТИНУ У РОДИНУ»

         Питання захисту прав дітей на сьогодні є одним із пріоритетних напрямків реалізації державної політики. Будь-якій дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові, родинного тепла та розуміння. Але, на жаль, не всі діти мають змогу виховуватися в своїх біологічних сім’ях через важкі життєві обставини їх батьків, потрапляють до інституційних закладів, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Тому саме для таких дітей необхідно розвивати альтернативні форми сімейного виховання, такі як:

  • прийомна сім’я;
  • дитячий будинок сімейного типу;
  • патронат.

      Особи, які мають бажання створити прийомну сім’ю або ж дитячий будинок сімейного типу повинні розуміти різницю між сімейними формами виховання. Даючи відповіді на виникаючі запитання кандидатів у прийомні батьки або ж батьків-вихователів варто зазначити:

        Що таке прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу?

прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

дитячий будинок сімейного типу - сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

        Який термін перебування дітей в ПС або ж ДБСТ?

Діти проживають в сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації – до його закінчення.

       Яку підтримку отримують ПС, ДБСТ?

Прийомні батьки та батьки-вихователі щомісячно отримують:

державну соціальну допомогу на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, у розмірі 2,5 прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку;

розмір грошового забезпечення встановлюється на рівні одного прожиткового мінімуму для працездатної особи на кожну дитину-вихованця та на кожну прийомну дитину.

Що ж таке патронат над дитиною?

  Сімейний патронат - це соціальна послуга, яка поєднує сімейне виховання та високий професійний рівень супроводу дитини та передбачає тимчасовий догляд (3-6 місяців), виховання та реабілітацію дитини в сім’ї, залучаючи до надання послуг в суботні, недільні та вечірні години добровільного помічника із числа членів сім’ї.

      Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю (від 3 до 6 місяців), та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування.

     Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.

Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі; проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису