Фото без опису

Щорічно, 4 лютого відзначається Всесвітній день боротьби проти раку, який було засновано у 2000 році на першому Всесвітньому саміті по боротьбі з онкологічними захворюваннями у Парижі.

 Головною метою проведення Всесвітнього дня боротьби проти раку є:

  • підвищення обізнаності про рак як про одне із найстрашніших захворювань сучасної цивілізації;

  • привернення уваги суспільства до запобігання, виявлення, лікування злоякісних новоутворень;

  • формулювання завдань, що стоять перед світом у боротьбі з онкохворобами.

 Статистика свідчить про те, що за останніх 100 років за рівнем захворюваності та смертності у світі, онкопатологія змістилась з  десятого місця на друге, поступаючись лише  хворобам  серцево-судинної системи.

В середньому в нашій країні щогодини від раку помирає 10 людей, а кожен 50-й українець страждає від онкозахворювання. Ризик захворіти на рак протягом життя має кожен 4-й чоловік і кожна 6-та жінка.

 Щорічно в Україні реєструється близько 150 тис. первинних хворих на рак. У Житомирський області у 2024 році зареєстровано 2899 нових випадків. В п’ятірку найпоширеніших захворювань всього населення області за 2024р. входять: онкозахворювання органів травлення, злоякісні новоутворення жіночих та чоловічих статевих органів, молочної залози та шкіри.

Хоч онкологія залишається підступною й смертельною хворобою, проте у більшості випадків їй можна запобігти, якщо регулярно проходити обстеження.

 Рак – це загальна назва більш, ніж сотні захворювань, які вражають організм людини. Однією з характерних ознак раку є швидке утворення аномальних клітин, які проростають за свої межі та здатні поширюватися в інші органи.

 Відомо, що виникнення ракових захворювань можна було б запобігти, орієнтуючись і дотримуючи елементарні норми здорової поведінки таких як: боротьба з курінням, збільшення фізичної активності, дотримування збалансованого харчування, своєчасна вакцинація проти вірусів, утримання від тривалого перебування на сонці та в солярії, проходження  регулярних медичних оглядів.