Розпочато відбір компаній до програми IP Management Clinics
Програма реалізується в рамках співпраці Державної організації ,,Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій” з World Intellectual Property Organization (WIPO) та спрямована на підвищення конкурентоспроможності українських підприємств на міжнародному ринку.
Програма IPMC є комплексною чотиримісячною ініціативою для компаній з інноваційними продуктами, технологіями чи послугами. Вона охоплює всі аспекти управління інтелектуальною власністю – від створення ідей до їх комерціалізації, включаючи охорону прав і стратегічне управління активами.
Учасники отримають індивідуальне наставництво від міжнародних експертів WIPO, які нададуть рекомендації щодо формування ефективних IP-стратегій, проведуть аналіз активів та запропонують практичні рішення для вдосконалення бізнес-моделей.
Програма призначена для 15-20 компаній, що мають: інноваційний продукт або технологію, чітку бізнес-модель та портфель нематеріальних активів та інтелектуальної власності.
Навчальна частина програми включає онлайн-курси від WIPO Academy, семінари, майстер-класи та використання сучасних інструментів для управління
бізнесом у форматі тренінгів (семінари, конференції, онлайн-курси WIPO Academy з приватними викладачами, інструменти IP for Business Division (IPBD), які включають практичні гайди, навчальні курси, онлайн-ресурси для оцінки інтелектуальної власності, доступ до баз даних, а також вебінари й консультації для впровадження інтелектуальної власності у бізнес-стратегії).
Програма також забезпечує створення персональної дорожньої карти інтелектуальної власності для кожного учасника, яка включатиме опис бізнес-моделі, аналіз конкурентного середовища, ідентифікацію нематеріальних активів, оцінку поточного стану стратегії інтелектуальної власності, а також конкретні рекомендації для розвитку.
Програма включає: аналіз активів, рекомендації зі стратегії інтелектуальної власності.
Програма не включає: реєстрацію прав інтелектуальної власності, юридичну допомогу в судових справах.
Умови участі:
- безкоштовно для бізнес-компаній;
- необхідна активна участь: мінімум 6-10 годин щотижня на одну з мінімум трьох наставницьких сесій (онлайн або офлайн);
- надання інформації про бізнес та інтелектуальну власність;
- зворотній зв’язок.
Конфіденційність інформації учасників забезпечується за допомогою підписання угоди про нерозголошення (Non-Disclosure Agreement, NDA) між експертами та компаніями.
В Україні програма може стати важливим інструментом для підтримки підприємств за пріоритетними галузями інновацій відповідно до Стратегії цифрового розвитку інновацій до 2030 року.
Більш детальна інформація та реєстрація посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdb0XjyLyulU_UbvWsb1JxR29T1tY9HsOqdCnCxC7TMfc0NfA/viewform.
Заявки приймаються до 15 березня 2025 року
Координатор проєкту: Анастасія Ярмолюк, начальник відділу розвитку мережі центрів підтримки технологій та інновацій ,,Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій”. Для отримання додаткової інформації звертайтесь на електронну адресу: anastasiia.yarmoliuk@nipo.gov.ua.