Фото без опису

Відповідно до Закону України від 4 червня 2009 року № 1445-VI (зі змінами) «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» передбачена  обов’язкова ідентифікація  усіх сільськогосподарських тварин, які утримуються у господарствах власників  та є обов’язковою для юридичних і фізичних осіб, які займаються розведенням та  утриманням тварин, проводять їх продаж, забій, реалізацію продуктів тваринництва.

Ідентифікація тварин сприяє контролю за обліком та переміщенням худоби, що дає можливість контролювати епізоотичний стан в тваринництві, забезпечити належну охорону і профілактику здоров’я худоби і, як наслідок, здоров’я людей, а також їх забезпечення високоякісними і безпечними м’ясо-молочними продуктами та достовірною інформацією про умови їх виробництва.

Відповідно до нормативно-правових актів з ідентифікації та реєстрації тварин кожна тварина (ВРХ, ДРХ), що народилася в господарстві, повинна бути ідентифікована двома бирками не пізніше семи днів від моменту її народження, але у будь-якому разі до вибуття з господарства. Ідентифікація племінних свиней відбувається не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але   раніше, ніж вона залишить господарство. Товарні свині ідентифікуються при вибутті з господарства. Коні – протягом року після народження, але   раніше, ніж тварина залишить господарство.

Проведення ідентифікації тварин (великої рогатої худоби, свиней, кіз, коней, овець) ставить за мету створення системи постійного контролю за станом здоров’я тварин та походження тваринницької продукції на всіх етапах обігу - від її виробництва до реалізації.

Процедура ідентифікації тварин дає право її власнику реалізовувати молоко та м’ясо тварини, отримати дозвіл на її переміщення та забій, продаж, засвідчити право власності на тварину, застрахувати тварину, отримувати передбачені державою дотації на тварину.

На даний час проходять масові  розтели корів. Тому звертаємо увагу та просимо реєструватись та ідентифікувати новонароджених телят вже з 7-денного віку.

В громаді розпочалась весняна диспансеризація ВРХ, яка включає діагностичні дослідження на лейкоз, туберкульоз та щеплення проти сибірки. Звертайтесь до працівників ветеринарної медицини і вони допоможуть вам у проведені реестрації та ідентифікації тварин.

Своєчасне   проведення   ідентифікації   та   реєстрації  тварин,    надає

можливість  проведення  моніторингових   досліджень   підтримання епізоотичного   благополуччя громади.

Відповідно до статті 37 Закону України «Про ветеринарну медицину» юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов’язана з утриманням та обігом тварин, зобов’язані виконувати вимоги щодо ідентифікації тварин, що їм належать, у тому числі котів, собак та інших дрібних домашніх тварин, які ідентифікуються за допомогою мікрочипів. Статтею 15 цього ж Закону визначено, що переміщення не ідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів заборонено.

Для проведення ідентифікації та реєстрації тварин юридичним особам необхідно звертатись в Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин ( АіРТ) м.Житомир, яке знаходиться у головному управлінні Держпродспоживслужби,  а  для  проведення ідентифікації та реєстрації тварин у господарстві  фізичної особи власник тварини має звернутись до державної установи ветеринарної медицини  у  нашій громаді за адресою: Старий Любар, вул. Кантемирівська,15   Любарський  відділ Житомирської обласної  державної лікарні  ветеринарної медицини, з понеділка по п’ятницю

 Ідентифікація тварин – це ключ до розвитку агропромислового сектору України та зміцнення довіри споживачів до вітчизняної продукції. 100% ідентифікація - здоровʼя нації!