Фото без опису

Традиційна цьогорічна дата цієї події проходить під гаслом: «ЗДОРОВИЙ ПОЧАТОК, НАДІЙНЕ МАЙБУТНЄ».

Зберігати та покращувати здоров’я матерів і новонароджених. Саме загострити увагу урядів та медичної спільноти щодо активізації зусиль, спрямованих на недопущення смертності серед матерів і немовлят – мета цьогорічної Всесвітньої кампанії, спрямована на приділення належної уваги довгостроковому благополуччю жінок та їх діток. Бо найважливіші аспекти нашого здоров’я формуються з перших хвилин від народження і складають у подальшому основний фундамент розвитку людини, зокрема та здоров’я нації в цілому.

На жаль, за статистикою щорічно у світі близько 300 тисяч жінок ідуть із життя через ускладнення, пов’язані з вагітністю чи пологами. Понад 2 мільйони немовлят помирають протягом першого місяця життя і майже стільки реєструється випадків мертовонароджень. Це означає, що така запобіжна втрата реєструється кожні 7 хвилин.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку сотні тисяч жінок стикаються з проблемами нездоров’я, спричиненими вагітністю чи пологами. Як свідчить практика, значній кількісті цих випадків можливо було б запобігти завдяки своєчасній медичній допомозі, кваліфікованому лікарському нагляду та належній підтримці вагітних і породіль, до, під час і після народження дитини.

НЕМОВЛЯТА – це діти першого року життя – найуразливіша категорія населення.

Перші 28 днів після появи їх на світ є критично важливими, бо саме в цей період життя спостерігається найбільша кількість смертей, спричинених різними хворобами інфекційного походження, ускладненнями при народженні чи неналежним доглядом за малюком.

Кваліфіковане та доступне медичне спостереження, грудне вигодовування, проведення вакцинації згідно Календаря профілактичних щеплень з метою попередження інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики, належний догляд за новонародженим – це першочергові складові, що значно підвищують шанси на здорове життя. Адже дитина це не лише найбільша радість, надія й щастя батьків, але й впевнена їх опора у майбутньому.

 Дужа, фізично розвинута дитина менше піддається хворобам, а занедужавши – швидше справляється із цим станом. Тому дуже важливо створити сприятливі умови для зміцнення здоров’я і правильного розвитку організму дитини раннього віку.

Здоров’я матері й дитини також нерозривно пов’язані. А тому здорова вагітність, правильно збалансоване раціональне харчування, категорична відмова від шкідливих звичок (тютюнопаління, вживання алкоголю, наркотичних засобів, і т. п), дотримання інших рекомендованих регламентів здорового способу життя, психологічна підтримка та захист прав жінки – це не лише турбота особисто про неї, а й суттєвий внесок у здоров’я майбутнього покоління.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я – це нагадування, що кожна мама та кожне немовля заслуговують на якісну медичну допомогу, турботу та безпечне середовище.

ПАМ’ЯТАЙМО ! Забезпечуючи здоровий початок – ми створюємо справді надійне майбутнє.

 Любарське відділення ДУ «Житомирський ОЦКПХ МОЗ УКРАЇНИ»