Тиждень імунізації ! Збережемо здоров'я разом!
Кожен з нас прагне здоров’я і безпеки для своїх рідних та себе самих. Щеплення від хвороб – це плекання здоров’я і прояв турботи. Щорічно ми відзначаємов Всесвітній та Європейський тиждень імунізації . В цьму році він припав на кінець квітня та початок травня. Це час, коли ми згуртовуємося, щоб відзначити досягнення в області охорони здоров'я та підкреслити важливість вакцинації.
Що таке імунізація і чому вона важлива? Імунізація це не мода , а наука. І це не про дітей: дорослим теж важливо оновлювати щеплення. Особливо від грипу, правця, дифтерії. Як говорив Гіпократ: «Лікування це мистецтво , але профілактика- його вершина»
Вакцинація — єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень і на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом. Через війну росії проти України медична система зосереджена на допомозі бійцям Збройних сил України та тим цивільним, які постраждали внаслідок обстрілів ворожих військ. Мінімум, який громадяни можуть зробити, щоб зменшити навантаження на лікарні та лікарів, - вакцинуватися. Роль кожного з нас: Кожен з нас може внести важливий вклад у збереження здоров'я спільноти. Забезпечте своєчасну вакцинацію для себе та своєї сім'ї, спілкуйтеся з друзями та колегами про важливість імунізації, а також допомагайте поширювати достовірну інформацію про вакцини.
Ціль Всесвітнього тижня імунізації: Мета - зробити вакцини доступними для кожного, допомагаючи зменшити захворюваність та покращити якість життя людей у всьому світі. Нагадуюємо, що всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту.
"Ці вакцини безоплатні, їх закуповують державним коштом. Для всіх дорослих потрібно кожні десять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця
Переривання планової вакцинації — відповідно до національного календаря профілактичних щеплень — навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.
У світі де віруси й бактері не дрімають , вакцинація- як парасолька під дощем :можливо й не знадобиться щодня,але коли почне лити- врятує.
Приєднуйтеся до нас у цьому надзвичайно важливому завданні! Разом ми зможемо зробити світ здоровішим!
ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України»