«Апетит приходить під час їжі – а інфекція після неї»
Кишкова інфекція не знає віку , але діти – найвразливіші . З приходом весни та літа життя дітей значно активізується : прогулянки на свіжому повітрі, поїздки на природу, ігри з водою, морозиво, сезонні фрукти - усе це дарує радість , але разом із тим несе і певні ризики для здоров’я. Кишкові інфекції – це група захворювань, які вражають шлунково – кишковий тракт і найчастіше спричинені вірусами ,бактеріями або паразитами . Діти, особливо дошкільного вікує найменш захищені від інфекції через незрілу імунну систему та недотримання правил гігієни. Найпоширенішими збудниками у дітей є: ротавірус , сальмонела, шигела, ешеріхія колі, гельмінти та найпростіші.
В організм дитини інфекція може потрапити водним, харчовим, повітряно-краплинним та контактно-побутовим шляхами.
Причинами захворювання є недотримання технології приготування та зберігання харчових продуктів та порушення правил особистої гігієни.
Основне ускладнення, яке виникає при кишкових інфекціях – це зневоднення організму, саме за рахунок діареї та блювання, що може привести до загрозливих станів, тому необхідно якомога швидше відновити втрати рiдини, глюкози та солей. Основні ознаки кишкової інфекції у дитини
Клінічна картина для всіх збудників кишкової інфекції має загальні симптоми:
- підвищене газоутворення;
- нудота та блювання;
- діарея;
- слабкість;
- можливе підвищення температури;
- біль в животі.
Навіть один симптом може свідчити про кишкову інтоксикацію інфекційного походження.
Перелічені прояви є захисною реакцією організму, який таким чином намагатиметься звільнитися від токсинів.
В більшості випадків основне лікування кишкової інфекцiї зводиться до випоювання, але саме до правильного випоювання.
Тому при появі діареї, блювання, пiдвищення температури, потрiбно обов'язково звернутись до лікаря, який оцінить стан дитини, потребу у госпіталізації, ступінь зневодненння, роз'яснить яку саме давати дитині рідину, і саме головне як саме.
Що робити до приїзду лікаря?
Пити багато рідини маленькими ковтками кожні 5-10 хвилин. Вдома, в дорозі – пити! Що пити : можна пити воду, підсолену воду, підсоложений чай, узвар.
Якщо дитина на грудному вигодовуванні, то необхідно продовжувати вигодовування. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, рекомендовано годувати в цей час сумішами низьколактозними, або безлактозними.
Чи потрібна антибактеріальна терапія залежить від виду збудника, який викликав кишкову інфекцію, та від стану дитини. Призначає тільки лікар!
Профілактика кишкових інфекцій у дітей
- Миття рук перед кожним споживанням їжі, одразу після повернення додому, після контакту з тваринами.
- Не вживати воду з неперевірених джерел.
- Споживати лише термічно оброблену їжу.
- Перевіряти строки придатності.
Прості правила безпеки допоможуть уникнути неприємностей і подарують Вам і Вашій дитині безтурботне літо.
Любарське відділення ДУ « Житомирський ОЦКПХ МОЗ України