Фото без описуОдним із пріоритетних напрямків роботи ЦСССДМ є профілактика соціального сирітства та формування навичок відповідального батьківства у молодих сімейних пар, одиноких матерів (батьків) та зокрема жінок, які виявили намір відмовитися від новонародженої дитини.

Для успішної реалізації даного напрямку роботи при ЦСССДМ Любарської селищної ради створені та діють консультативні пункти при пологовому відділенні Любарської ЦРЛ та жіночій консультації КНП «Любарський ЦПМСД». Щосереди провідний фахівець із соціальної роботи, Циганович Катерина Олександрівна, відвідує пологове відділення та жіночу консультацію з метою раннього виявлення та вчасного попередження складних життєвих обставин у молодих сім'ях, жінок-породіль та вагітних жінок, при необхідності здійснює оцінку потреб сім'ї та новонародженої дитини, на підставі висновку якої, сім`ї надається або адресна соціальна допомога, зазвичай у вигляді підгузків та дитячого харчування, або сім`я береться під соціальний супровід, в залежності від складності випадку, та отримує вже спеціально підібраний для неї комплекс соціальних послуг спрямованих на подолання або мінімізацію її складних життєвих обставин.

За 9 місяців існування консультативних пунктів соціальними послугами охоплено 130 вагітних жінок, здійснено оцінку потреб та надано адресну соціальну допомогу (підгузки та дитяче харчування) 16-ом породіллям, поширено інформаційно-просвітницькі матеріали, а також надано гуманітарну допомогу (одяг).

Робота консультативних пунктів центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Любарської селищної ради позитивно оцінена медичними працівниками, підтвердженням цього є регулярні повідомлення від лікарів-гінекологів та фельдшерів, щодо сімей з «груп ризику», зокрема у складних життєвих обставинах, де вагітні жінки не стають на облік по вагітності або не відвідують лікаря-гінеколога відповідно до норм протоколів ведення вагітних.

Тож, майбутні мами не лякайтесь свого нового стану, якщо потребуєте допомоги звертайтесь до нас та не мовчіть про свої проблеми, а головне не відмовляйтесь від своїх немовлят-крихіток, любіть їх та дбайте про них.!