Фото без опису

МОБІЛЬНА БРИГАДА СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ ОСОБАМ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА ТА/АБО НАСИЛЬСТВА ЗА ОЗНАКОЮ СТАТІ

На виконання постанови КМУ від 22.08.2018 року №654 «Про затвердження Типового положення про мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» рішенням комісії з гуманітарних питань, питань охорони здоров'я, соціального  захисту населення, пенсіонерів, ветеранів війни та праці, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасників АТО та їх сімей, з питань дотримання законності, правопорядку, прав людини, регламенту, депутатської етики та місцевого самоврядування від 04.02.2019 р. та рішенням ХІІІ сесії VІІІ скликання від 06.02.2019 Любарської селищної ради створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Мобільна бригада — спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб.

Координатором з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, на території Любарської ОТГ визначено в. о. директора Центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді О. В. Кришталь.

Члени мобільної бригади:

Киналь В.Ю.                         фахівець із соціальної роботи центру соціальних служб для сім’ї, дітей та                                                                                                           молоді Любарської селищної ради;

Лесик Л. І.                                        практичний психолог інклюзивно-ресурсного центру Любарської РДА;

Осипенко А.М.                     начальник відділу освіти, молоді та спорту;

Ющенко Л.Л.                        начальник відділу служби у справах дітей;

Лило Т.М.                              начальник служби у справах дітей Любарської РДА (за згодою);

Бенеда А.О.                           начальник Любарського відділення поліції Бердичівського відділу поліції                                                     Головного управління Національної поліції в Житомирській області (за згодою);

Поліщук Л.Б.                  начальник Любарського районного сектору з питань пробації               центрального             міжрегіонального управління з питань виконання  кримінальних покарань та                            пробації  Міністерства юстиції (за згодою);

Вінічук В.Р.                          головний лікар  КНП «Любарський ЦПМСД»;

Рудніцький Я.Л.                   головний лікар Любарської ЦРЛ;

В. о. старости                        при потребі.

 

 

 

 


Фото без описуТриває співпраця Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради з Любарським РС філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області та Любарським бюро правової допомоги

06.02.2019 року заступником начальника відділу «Любарське бюро правової допомоги» Поварчук Наталією та провідним фахівцем із соціальної роботи ЦСССДМ ЛСР Киналь Віталіною забезпечено роботу дистанційних консультаційних пунктів в Любарському районному секторі філії Державної установи «Центр пробації» в Житомирській області.

Під час роботи пунктів з особами, що перебувають на обліку Любарського РС проведено індивідуальне консультування, спрямоване на підвищення правової свідомості та правової культури, запобігання вчинення ними повторних правопорушень та реалізацію права на первинну та вторинну правову допомогу.

На прохання засуджених обговорено питання: порядок постановки на облік районного центру зайнятості, працевлаштування під час іспитового строку.

Фото без опису

Фото без опису

 


Фото без опису

28 листопада 2018 року відбувся тренінг на тему: «Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей».

Організатором тренінгу є начальник відділу методичного забезпечення соціальної роботи Житомирського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Піка Т. М.

Мета даного тренінгу: ознайомлення із формами альтернативного догляду дітей та розвитку послуг із соціальної підтримки сімей з дітьми, що можуть бути створені в процесі реформування в громаді.

Участь у тренінгу взяли представники центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради, служби у справах дітей, заступники з виховної роботи Любарської ОТГ.

Тренінг був змістовним, цікавим, проведений на високому рівні. Методи запропоновані тренером можуть бути застосовані в подальшій роботі.

Фото без опису

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису


 


Фото без опису22-24 листопада 2018 року в рамках проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Підтримка Міністерства соціальної політики в протидії гендерно-зумовленому насильству та (ре-)інтеграції населення, постраждалого від конфлікту» в м. Київ відбувся тренінг «Впровадження корекційних програм для кривдників, які вчиняють домашнє насильство».

Участь у тренінгу взяла провідний фахівець із соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради Киналь Віталіна Юріївна.

Основним завданням тренінгу було підвищення кваліфікації спеціалістів щодо спеціальних методик роботи з особами, які вчинили домашнє насильство.

Під час тренінгу учасники змогли ознайомитися і навчитися використовувати існуючі практики з агресорами, які вчиняють домашнє насильство (з особливим фокусом на особливостях роботи з ветеранами АТО), удосконалити навички роботи з психотерапевтичною групою, поділитися своїм досвідом з колегами.

Фото без опису

Фото без опису Фото без опису

 


Представники ЦСССДМ Любарської селищної ради заступник директора Кришталь О. В. та фахівець І категорії з соціальної роботи Лесик В. І. взяли участь у семінарі-тренінгу «Сімя в Україні: виклики та завдання».

Здійснено виступ на тему: «STOP BULLING», надано поради щодо його виявлення та запобігання серед учнівської молоді.

Обговорено питання подальшої співпраці з заступниками з виховної роботи шкіл Любарської ОТГ.


 

Фото без опису

15 листопада, заступником директора Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради Кришталь О. В. та провідним фахівцем із соціальної роботи Циганович К. О. спільно з в. о. старости Панасівського старостинського округу Сушицькою С. В здійснено плановий виїзд в с. Панасівка. Відвідано та проведено соціальну роботу з сім’ями, які перебувають на обліку в ЦСССДМ та перебувають в складних життєвих обставинах.

У ході здійснення соціальної роботи були обстеженні умови проживання усіх сімей, надано індивідуальні консультації.

З батьками проведено профілактичні бесіди щодо формування відповідального батьківства, раціонального використання коштів, ведення здорового способу життя та недопущення насильства в сім’ї. Надано рекомендації щодо догляду та виховання дітей, попереджено про наслідки безвідповідального батьківства в подальшому.

Окремих батьків зобов`язано створити належні житлово-побутові умови для дітей. Особливу увагу звернено на першочерговість потреб дітей, які обов’язково повинні задовольнятися.

 


Фото без опису

 

 

29. 10. 2018 року до Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради надійшло повідомленням про сімю, яка перебуває в складних життєвих обставинах. Того ж дня відбувся виїзд до цієї сімї в с. Глезне.

Виїзд було здійснено провідними фахівцями ЦСССДМ Остапчук Н. С. та Киналь В. Ю разом із в. о. старости Глезненського округу Кузьмишиною Ж. С.

Відвідано сім’ю, здійснено оцінку потреб сім’ї та дітей, проведено обстеження матеріально-побутових умов проживання та надано рекомендації.

 

 


Фото без опису

Одна з основних першочергових потреб будь-якої людини є потреба в одязі. Кожному хочеться, щоб одяг був зручний, якісний  та бажано, щоб пасував до лиця. Та на жаль,  складне матеріальне становище країни, та майже  кожної третьої української сім`ї,  не  задовольняє цю просту, але дуже важливу  потребу. Особливо це стосується категорії сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, матеріальне становище більшості яких вкрай тяжке. Проблема стає гарячою зазвичай на передодні  навчального року та зимових холодів. 

Зважаючи на це, заступник директора центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Любарської селищної ради О. В. Кришталь , ще на початку червня 2018 р. звернулася з проханням надати матеріально-гуманітарну допомогу для сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах,  до різних благодійних та християнських організацій.  Найпершим відгукнувся директор «КАРІТАС-СПЕС», отець Віталій Умінський.  Завдяки речам, які були люб’язно надані «КАРІТАС-СПЕС»  десятки сімей, які перебувають на обліку ЦСССДМ Любарської селищної ради змогли підібрати собі одяг, взуття, шкільну форму. Серед наданих речей були також і теплі, зимові речі, дитячі іграшки та одяг для немовлят.

Центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Любарської селищної ради  планує і надалі працювати у заданому напрямку, розширюючи список благодійників, адже потреба у одязі та взутті завжди актуальна. Тому, шановні жителі нашого селища, а особливо ті, кого відвідують наші фахівці, якщо перебуваєте у складних життєвих обставинах, звертайтесь до нашого центру, і ми  зробимо усе можливе у рамках своєї компетенції аби вам допомогти.

Фото без опису  Фото без опису