Інформаційно-просвітницькі заходи

До Дня порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми Центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді Любарської селищної ради провів акцію «ВІЛ/СНІД – це проблема, яка стосується кожного».

У рамках акції на площі смт. Любар було проведено соціальне опитування щодо обізнаності людей про шляхи передачі ВІЛ та способи як вберегтися від інфікування, роздано буклети, листівки та засоби контрацепції.

У ході опитування з’ясувалося, що більшість респондентів дати правильну відповідь на запитання: «Що таке ВІЛ та можливі його шляхи зараження», 40% опитуваних допускають для себе можливість зараження ВІЛ/СНІД, 11% досліджуваних вважають, що людей хворих на ВІЛ/СНІД краще ліквідувати від суспільства.

 

 20.11.2018 провідними фахівцями Центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді Любарської селищної ради Киналь В. Ю. та Остапчук Н. С. спільно з провідним спеціалістом Любарського районного сектору з питань пробації центрального управління з питань виконання кримінальних покарань Здебською Т. Л. було здійснено планове відвідування сімей, що знаходяться на обліку ЦСССДМ та перебувають у складних життєвих обставинах у селі Мотовилівка.

Загалом, було відвідано 3 сім’ї, яким надано соціальну допомогу у вигляді дитячого взуття, обстежено побутово-матеріальні умови проживання, надано індивідуальні консультації.

Здійснено профілактичну роботу щодо формування відповідального батьківства, раціонального використання коштів, планування сімейного бюджету та недопущення насильства в сім'ях. Надано рекомендації щодо догляду та виховання дітей, попереджено про наслідки безвідповідального батьківства в подальшому.Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку Української держави в напрямку протидії торгівлі людьми,  дана проблема залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення. Наукові дослідження підтверджують, що дедалі частіше об’єктом торгівлі стають молоді люди, котрі не мають достатнього досвіду і необізнані із наслідками протиправної діяльності.

13.11.2018 року провідним фахівцем Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради Остапчук Н. С. спільно з представниками Любарської поліції Гринжевською О. та Терещенко В. В. проведено профілактико-виховний захід «Торгівля людьми – грубе порушення правил громадян».

Метою даного заходу було підвищити загальний рівень правової свідомості студентів, рівень обізнаності з проблем порушення прав людини, зокрема торгівлі людьми, навчити моделям безпечної поведінки, виховати повагу до прав та основних свобод людини, толерантне ставлення до потерпілих від торгівлі людьми, розвінчувати стереотипи, що створюють хибне уявлення про проблему та дотичні теми.

Студенти брали активну участь в обговоренні даного питання, приймали участь у анкетуванні «Профілактика торгівлі людьми», отримали буклети. В кінці заходу студенти висловили думку, що у майбутньому вони мають зробити свідомий і виважений вибір щодо безпечного працевлаштування та виїзду за кордон.

 


МОЛОДЬ ОБИРАЄ ЗДОРОВ’Я

В наш час в країні погіршується стан здоров’я населення, зокрема дітей та молоді, що пояснюється рядом причин: недооцінкою значення проблеми на загальнодержавному рівні, в сім’ї, навчальних закладах, місцях праці. Рівень знань людей щодо засобів зміцнення і збереження здоров’я, ролі при цьому здорового способу життя досить низький.

Здоров'я – це одвічна молодість і свіжість, посмішка на обличчі і бадьорий крок. За молоддю – майбутнє країни.

06.11.2018 року фахівцями Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради фахівцем І категорії Лесик В. І. і провідним фахівцем Собко І. Ю. та за сприяння заступника директора з виховної роботи Сороки І. І. зі студентами Новочорторийського державного аграрного технікуму проведено виховний захід на тему: «Здорова молодь – здорове майбутнє!».

Метою даного заходу було сформувати бажання студентів вести здоровий спосіб життя, виховувати почуття відповідальності за збереження свого здоров‘я.

Заступником директора з виховної роботи Сорокою І. І. було вручено грамоти та медалі за участь студентів-вихованців викладачів фізичного виховання Бедрачук С. В. та Бедрачук О. В. у змаганнях з легкоатлетичного кросу Всеукраїнських спортивних ігор.

Зокрема, отримано наступні нагороди:

 • серед дівчат:

Залден Яна Миколаївна – І місце;

Максимчук Таміла Олександрівна – ІІ місце;

Вакула Інна Олександрівна – ІІІ місце.

 • серед юнаків:

Чайківський Ярослав Анатолійович – І місце;

Бак Роман Сергійович – ІІ місце;

Вітковський Павло В’ячеславович – ІІІ місце.

Проведено анкетування «Здоровий спосіб життя» для дослідження уявлень студентів про здоровий спосіб життя. Також студенти прийняли активну участь в флешмобі «Молодь обирає здоров’я».

 

  

  

 

 

 


 

                                

Шкідливі звички, які крадуть наше життя

Охорона власного здоров’я – безпосередньо обов’язок кожного. Всі розуміють і знають, що шкідливі звички, такі як алкоголізм, куріння, наркоманія дуже негативно впливають на організм людини. За даними наукових досліджень шкідливі звички та їх наслідки руйнують організм, порушують здоров'я, скорочують тривалість життя.

До причин виникнення шкідливих звичок можна віднести:

 • спадкова схильність;
 • цікавість;
 • наслідування;
 • прагнення виділитися;
 • бажання втекти від дійсності.

Куріння – це шкідлива звичка, виникнення якої пов'язане з тим, що наявний у тютюну нікотин збуджує центральну нервову систему. Він є дуже отруйною речовиною, і при перших спробах курити, спостерігаються різні хворобливі явища:

                                                   

 • нудота;                                            
 • запаморочення свідомості;
 • блювання;
 • перебої в серці;
 • спазми в горлі, стравоході, шлунку;
 • збудженість, яка переходить в отупіння аж до непритомності.

Такі реакції з'являються в кожної здорової людини, а коли організм звикає до нікотину, токсичні явища слабшають і людина відчуває тільки приємну збудливу дію тютюну. Але такий стан є обманним, тому, що речовини тютюнового диму небезпечні для здоров'я. Тютюновий дим містить велику кількість таких шкідливих речовин як: нікотин, чадний газ, синильну кислоту, аміак, формальдегід та інші.

 

Алкоголь – це отрута, яка найбільше вражає головний мозок. Особливо згубно алкоголь діє на організм підлітка, в якого ще не завершився процес формування деяких відділів головного мозку, а також і інших важливих органів: серце, легень, шлунка, печінки, нирок. Токсична дія алкоголю на організм підлітка у кілька разів сильніша, ніж на організм дорослого, тому, що у цьому віці тканини дуже насичені водою і швидко вбирають і розповсюджують алкоголь по всьому тілу.

Другою після мозку в організмі алкоголем вражається печінка, в якій відбувається його розщеплення. Накопичення алкоголю в печінці призводить до тяжкої хвороби цирозу, яка майже завжди супроводжуй хронічний алкоголізм.

Наркоманія – це страшна залежність, яка частіше за інших призводить до смерті. Людина, що потрапляє в наркотичну залежність, втрачає зв’язок з реальним світом.

Наркотик – це отрута, який руйнує мозкову діяльність людини. Вживаючи наркотики, людина страждає на психічні розлади. У наркозалежної людини пропадає інтерес до життя, і в його голові залишаються думки тільки про те, як отримати чергову дозу наркотиків. Наркоманія небезпечна наслідками руйнування печінки і всього організму в цілому. Наркомани гинуть від передозування, від СНІДу, від неврологічних захворювань і хвороб крові. Їх тіло знемагає від болю, вимагаючи чергову дозу. Слід уникати спілкування з наркоманами і тими, хто пропонує спробувати цю отруту. Не варто навіть розмовляти з цими людьми, щоб не потрапити під їх вплив і не стати наркоманом. Потрапляючи в організм людини одного разу, наркотик може викликати звикання і залежність на довгі роки.

 

Ознаки наркомана:

1. Запалення повік і носа, розширені або звужені зіниці.

2. Відхилення в поведінці: загальмованість або надмірна збудженість.

3. Апетит надмірно завищений або відсутній, втрата ваги.

4. Вічний страх або агресивність.

5. Неприємний запах від тіла, із рота.

6. Проблеми із шлунком, поноси, нудота; шкіра стає зморщеною.

7. Виразки на місці ін'єкцій.

8. Руйнується уява про моральні цінності.

Всі перераховані вище шкідливі звички небезпечні як для здоров’я самої людини, так і для її оточення. Побороти шкідливі звички дуже складно, тому варто задуматися, перш ніж погодитися на пропозицію покурити, випити спиртне або спробувати наркотики.

 


 

26 жовтня 2018 року відповідно до плану роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради спеціалістами центру Лесик В. І., Остапчук Н. С. спільно з представником громадської благодійної організації «АСЕТ» Осіпчук Г. Ю.  в Коростенській ЗОШ І-ІІ ступенів здійснено профілактично-інформаційний захід «Дитинство без насильства».

Метою даного заходу було ознайомити учнів із поняттям «насильство», сприяти формуванню вміння розпізнавати різні види насильства; розвивати навички запобігання виникненню насильства в сім’ї, школі, серед однолітків; виховувати вибірковість у прийнятті рішень на користь здорового способу життя.

Проведено анкетування «Насильство та його прояви в дитячому середовищі», де висвітлювались проблеми насильства в сім’ї, його прояв. Представниками ЦСССМД розповсюджено інформаційно-просвітницькі буклети «Дитинство без насилля».

  


ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ

«Відповідальність починається з мене»

16 жовтня в рамках Всеукраїнської акції «Відповідальність починається з мене» фахівцями Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Любарської селищної ради заступником директора Кришталь О.В., провідним фахівцем Циганович К. О., фахівцем І категорії Лесик В. І. та за сприяння заступника виховної роботи Сороки І. І. зі студентами І-го курсу Новочорторийського державного аграрного технікуму проведено бесіду на тему: «Шкідливі звички та їх наслідки».

Метою даного заходу було ознайомити студентів з видами шкідливих звичок, їхнім впливом на організм людини та направити дітей до ведення здорового способу життя, сформувати у них прагнення займати активну життєву позицію, сприяти визначенню власних духовних цінностей.

Проведено анкетування «Моє ставлення до шкідливих звичок», де висвітлювались проблеми алкоголю, наркоманії, тютюнопаління в студентському середовищі. Діти брали активну участь в обговоренні актуальних питань і визнали, що здорове молоде покоління – основа нової нації.

                                 

                                

 

15 Травня, 2019 р., 16:12
Саме сім’я є опорою та надією для кожної людини. У колі близьких і рідних ми відчуваємо себе по-справжньому потрібними і незамінними, а наші справи та вчинки знаходять сенс.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь