Фото без опису

11 травня 2023 року відбувся візит ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» до Любарської селищної територіальної громади Житомирської області з метою дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Дослідження реалізовується за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Зазначимо, що загальна площа громади становить 757 км2 та включає в себе 48 населених пунктів. Загальна чисельність населення Любарської селищної територіальної громади станом на сьогоднішній день становить 25 451 осіб, із них внутрішньо переміщених осіб – 308.

 До фокус-групового дослідження долучилися місцеві мешканці, а також внутрішньо переміщені особи, які наразі проживають на території громади.

Захід розпочався хвилиною мовчання для вшанування пам'яті загиблих унаслідок збройної агресії Російської Федерації.

  Під час проведення фокус-групового дослідження учасники обговорили ряд важливих питань, серед яких:

1. існуючі способи бути залученим до процесів прийняття владних рішень у громаді;

2. форми громадської участі та способи їх використання;

3. обговорення архітектурної (фізичної) доступності приміщень в яких розташовані органи влади та можливість різних категорій мешканців громади потрапити на прийом;

4. обговорення інформаційної доступності органу місцевого самоврядування та влади;

5. обговорення планів розвитку громади по підвищенню рівня інклюзії та залученості до процесів прийняття рішень мешканцями;

6. можливість долучатися до процесів прийняття рішень наступним категорія населення: жінкам, особам з інвалідністю та ВПО.

Загалом на обговорення було винесено 25 запитань.

Спілкування та обговорення пройшло в дружній форміі, де кожен з присутніх мав змогу виразити свою точку зору щодо питань, які були винесені на обговорення.

 Учасники заходу зазначили, що Любарська селищна територіальна громада в процесі свого розвитку вдосконалюється і в напрямку механізмів залучення громадян до вирішення питань місцевого значення. Адже всі прийняті рішення мають бути спрямовані для забезпечення якісного рівня добробуту мешканців громади, та мають враховувати потреби всіх верств населення, а саме: дітей, молоді, людей поважного віку, осіб з інвалідністю, ВПО. Наразі мешканці громади використовують такі механізми залучення як петиції на офіційному веб-сайті, а також є учасниками громадських слухань з приводу питань, які стосуються жителів окремого села, старостинського округу чи територіальної громади загалом. Зазначили учасники про те, що їм би хотілось використовувати і інші механізми залучення, які були названі модератором заходу та про необхідність просвітницьких заходів та інформаційних кампаній з цих питань.

 Щодо консультативно-дорадчих органів було зазначено, що такі функціонують при органі місцевого самоврядування та називаються  Молодіжна рада та Рада підприємців.

Вся отримана інформація та озвучені ініціативи під час дослідження будуть відображені ВГОІ «Правозахисна спілка інвалідів» в аналітичному звіті та у відповідних рекомендаціях для регіону.

Наразі дослідження участі громадськості у процесах прийняття владних рішень у партнерських громадах Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» Житомирської області триває.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису

 

Фото без опису

Фото без опису