Фото без опису

      

   

   Шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

   Якщо Ви маєте досвід виховання власних, уже повнолітніх дітей, проживаєте на території Любарської селищної територіальної громади, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо Вам стати патронатним вихователем.

   

   Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у патронатну сім’ю.

   

   Сім’я патронатного вихователя – це родина, в якій один із її членів, на професійній основі, виконує обов’язки патронатного вихователя.

    Патронатними вихователями можуть бути громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка); проживають на спільній житловій площі; мають позитивний досвід виховання дітей; одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; пройшли курси спеціальної підготовки; відповідають іншим вимогам, визначеним у чинному законодавстві.

      

   Грошове забезпечення, яке отримує патронатний вихователь:

   Соціальні виплати патронатному вихователю - 2,5 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Так, з 1 січня 2021 року така соціальна допомога становить для дітей віком від 0 до 6 років 4803 грн. (1921х2,5), а для дітей віком від 6 до 18 років – 5988 грн. (2395х2,5).

   Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (з 1 січня 2021 року – 11350 грн.) (2270х5). Також установлена система надбавок у розмірі 10% за кожну наступну дитину, а також за складність у разі влаштування до сім’ї патронатного вихователя новонародженої дитини, дитини з ВІЛ-інфекцією, дитини з вадами розвитку чи інвалідністю, неповнолітньої вагітної.

   Таким чином мінімальна сума грошового забезпечення в місяць може складати понад 15 тис. грн.

   

   До сім’ї патронатного вихователя можуть бути влаштовані діти, які потрапили в складні життєві обставини, а саме:

– новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров`я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;

– підкинуті, знайдені діти;

– безпритульні діти;

– діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров'ю;

– діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

– діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, безвісно відсутні;

– діти, переміщені із тимчасово окупованої території, або району проведення бойових дій в зоні АТО;

– інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім'ї або їхні батьки чи особи, які їх заміняють, не можуть піклуватись про них.

   Можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами/сестрами або діти, які виховуються в одній сім’ї.

        

   Відповідно до ст. 255 Сімейного кодексу України патронатний вихователь зобов’язаний:

1) забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням тощо;

2) створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

3) співпрацювати з батьками, іншими законними представниками дитини задля подолання складних життєвих обставин у межах та у спосіб, визначені органом опіки та піклування;

4) забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

5) сприяти контактам дитини з батьками, іншими законними представниками, родичами, крім випадків, коли батьки позбавлені батьківських прав або в судовому порядку обмежені у праві спілкування з дитиною.

          

   Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?

   Відповідно до вимог статей 252-253 Сімейного кодексу України термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців.

   У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити.

   Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

   На період перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя за нею зберігається право на аліменти, пенсію у зв’язку із втратою годувальника, інші соціальні виплати, які вона мала до влаштування в сім’ю патронатного вихователя.

 

  Якщо Ви небайдужі та маєте бажання створити патронатну родину, звертайтеся до:
 

Служби у справах дітей Любарської селищної ради за адресою: вул. Незалежності, 38, смт Любар;

Контактні особи: 

  • Ющенко Леся Леонідівна – начальник служби у справах дітей, тел.: 067-537-43-06;
  • Луцкова Тетяна Вікторівна – головний спеціаліст служби у справах дітей, 067-379-37-68.

Або до Центру соціальних служб Любарської селищної ради за адресою: вул. Медична, 4, смт. Старий Любар (адмінприміщення поруч із інфекційним відділенням);

Контактна особа:

  • Кришталь Оксана Володимирівна – заступник директора Центру соціальних служб, тел.: 097-577-55-54.

 

        ЧЕКАЄМО НА ВАС! heart