Фото без опису

  На Житомирщині аграрії розпочали збирати врожай. Щоб зернозбиральна кампанія 2021 пройшла без надзвичайних подій, фахівці ДСНС проводять заплановані обстеження місць збирання, зберігання та переробки продукції нового врожаю.

Так, на території господарства ТОВ «АГРО-РЕГІОН ЛЮБАР» рятувальники провели роз'яснювальну роботу з працівниками підприємства щодо підвищення рівня протипожежного захисту та безпечного збору врожаю під час жнивної компанії. Інспектори пояснили, якою має бути комплектація зернозбиральної техніки та які первинні засоби пожежогасіння потрібно мати. Також співробітники ДСНС провели протипожежний інструктаж та показали як користуватися вогнегасниками. Працівникам підприємства вручили експрес-інформації, де викладено основні правила пожежної безпеки під час зернозбиральної кампанії.

Щоб вберегти хліб від вогню варто відповідально відноситися до правил пожежної безпеки кожному громадянину. Адже у суху та вітряну погоду навіть кинутий недопалок цигарки за лічені хвилини може знищити усю важку працю хліборобів. Тому усім нам необхідно дотримуватися правил безпеки, починаючи з себе.

Рятувальники застерігають! Категорично забороняється палити стерню та пожнивні залишки, розпалювати багаття, застосовувати будь-який відкритий вогонь на хлібних полях і поблизу, а також на зернотоках, заготівельних пунктах, елеваторах, поруч із стогами соломи й сіна. Пам’ятайте, що дотримання всіх вимог – це гарантія збереження врожаю від пожежі!

Шановні громадяни! У період жнив потрібно особливо пильно слідкувати за дотриманням усіх правил протипожежної безпеки, а саме:

  • землероби, задіяні на роботах по збиранню врожаю, повинні пройти протипожежний інструктаж;
  • хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів, і залізниць мають бути обкошені та оборані смугою не менше ніж 4 метра завширшки;
  • забороняється спалювання стерні та післяжнивних залишків;
  • техніка, задіяна під час збирання врожаю, має бути справною та укомплектованою сертифікованими вогнегасниками, заземлювальними металевими ланцюгами;
  • безпосередньо на хлібному масиві площею понад 25 га, з якого збирається врожай, необхідно мати напоготові трактор з плугом на випадок пожежі тощо.

Пам’ятайте, якщо ви побачили загоряння на полях, не зволікайте, одразу телефонуйте до служби порятунку за номером «101». Відповідальність, виконання та знання правил пожежної безпеки кожним громадянином під час жнивної кампанії допоможе вберегти хліб від вогню!

 

Провідний інспектор ВЗНС Житомирського РУ

Володимир Цапок