Фото без опису

 

Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі дитячих життів щодня. «Брудні руки» є однією з головних причин високої дитячої смертності в Азії та Африці. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань.

 

Чистота рук: 7 цікавих фактів

 1. На руках живе найбільше бактерій.  Більшість бактерій на людському тілі зосереджено на волоссі та руках. При цьому на руках ховається в середньому 840 тисяч різних мікроорганізмів. Більшість їх існує під нігтями, на бічних частинах долонь і складках шкіри.

 2. Найбрудніші речі – гроші, телефони та дверні ручки. На думку фахівців з гігієни, найбільше бактерій накопичується на грошових купюрах і монетах. І це не дивно -- адже вони знаходяться в постійному обігу, і за день можуть змінити кілька господарів. Незважаючи на це, після контакту з грошима руки миють лише 27% дорослих. Дверні ручки є другим улюбленим місцем мікробів -- тільки уявіть собі, скільки людей за день може взятися за ручку, щоб відчинити або зачинити двері!

 3. На чистій шкірі рук мікроби гинуть буквально протягом 10 хвилин. А якщо руки брудні -- мікроби виживають у 95% випадків. До того ж, можуть активно розмножуватися!

 4. При першому намилюванні змиваються мікроби зі шкіри. При другому  руки залишають мікроби з пір, що відкрилися. На пористих поверхнях бактерії можуть жити до 48 годин.

 5. Руки звичайного офісного працівника у повсякденному житті стикаються із 10 мільйонами різних бактерій.

 6. Рекомендується мити руки щонайменше 20 секунд. Краще мити руки теплою водою. Гаряча вода не підвищує ефективність гігієни рук.   Навпаки -- робить їм тільки гірше, адже ніжна шкіра висихає та запалюється. Тому фахівці рекомендують мити руки теплою водою.

 7. Часте миття рук вбиває корисні мікроорганізми. На руках живуть не лише хвороботворні, а й цілком миролюбні бактерії, які захищають наш організм. На жаль, занадто часто миття рук призводить до їх загибелі. До того ж, через контакт з миючими засобами на шкірі можуть утворитися тріщини, які стають свого роду «вхідними воротами» для інфекцій. Однак це не означає, що варто мити руки всього кілька разів на добу -- їх необхідно мити в міру забруднення.

 

Мити руки з милом слід обов’язково:

 • після повернення з вулиці додому;

 • до, під час і після приготування їжі;

 • перед трапезою;

 • до і після догляду за хворим;

 • після кашляння, чхання, сякання;

 • до і після відвідування туалету;

 • після зміни підгузків або прибирання за дитиною, яка скористалася туалетом;

 • після винесення сміття;

 • після того, як ви торкалися тварин, їхнього корму чи прибирали за тваринами.

 Фото без опису

Регулярне миття рук допомагає захистити  організм від  ряду  захворювань та інфекцій.

Мийте руки --  і бережіть здоров’я !

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».