Фахівці Житомирського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області попереджають про фальсифікований мед.

Значна частина меду, що підозрюється у невідповідності положенням Директиви Ради 2001/110/ЄС від 20 грудня 2001 року про мед, імпортована до Європейського Союзу з третіх країн, а також України.

Організації виробників Європейського Союзу та асоціації захисту прав споживачів висловлюють занепокоєння щодо наявності на ринку Європейського Союзу меду, який не відповідає положенням Директиви Ради 2001/110/ЄС від 20 грудня 2001 року про мед – повідомляє DG SANTE.

Інспектори DG SANTE зазначають, що у зазначеному меді є такі невідповідності:

- навмисне додавання дешевого цукру та цукрових сиропів;

- збір незрілого меду;

- підгодівля бджіл цукрами під час сезону нектароносів;

- використання технологій видалення домішок та/або пилку з меду;

- невірне позначення точних ботанічних джерел або справжнього;

- географічного походження.

Звертаємо увагу на те, що спеціалісти  Регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Житомирській області визначають чи фальсифікований мед, а саме, наявність цукрів у медові.

У свою чергу, фахівці Житомирського районного управління Держпродспоживслужби Житомирщини інформують виробників та експортерів меду до країн Європейського Союзу щодо необхідності впровадження чесних практик у торгівлі медом, що у свою чергу буде сприяти посиленню репутації України, як експортера меду європейським споживачам.