Майже 80 % госпіталізованих до закладів охорони здоров’я Житомирської області потребують кисневої підтримки, — ОДА
На Житомирщині продовжує зростати кількість нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію та відповідно заповненість ліжок у медичних установах області. При цьому переважна більшість пацієнтів із діагнозом COVID-19 киснево залежні.
Як повідомляє Департамент охорони здоров’я Житомирської ОДА, станом на 26 жовтня у Житомирській області розгорнуто 2896 ліжок для хворих на COVID-19, із них 2819 забезпечені киснем (1958 — централізована подача кисню, 861 — кисневі концентратори).
Станом на 26 жовтня на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я області перебуває 1884 хворих на коронавірус, з яких потребують кисню 1478 осіб або 78,5 %.
За інформацією Департаменту охорони здоров’я ОДА, у Житомирській області 6 медичних закладів, які надають допомогу хворим на коронавірусну інфекцію, мають власну кисневу станцію, зокрема:
- КНП «Коростенська центральна міська лікарня Коростенської міської ради»;
- КП «Лікарня №1» Житомирської міської ради;
- КП «Лікарня №2 ім. В.П. Павлусенка» Житомирської міської ради;
- КНП «Чуднівська лікарня» Чуднівської міської ради;
- КНП «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання»;
- КНП «Романівська лікарня» Романівської селищної ради.
Нагадаємо, що Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зазначив, що для спасіння пацієнтів, хворих на новий штам COVID-19, треба у 5-6 разів більше кисню, ніж це було потрібно раніше.
Ця хвиля вимагає більшої кількості госпіталізацій, більше пацієнтів потребують інтенсивної терапії і набагато вищі показники летальності.
Житомирська облдержадміністрація закликає жителів області вакцинуватися проти COVID-19, адже це єдиний спосіб подолати пандемію та зберегти життя!
За даними інформаційно-аналітичної системи MedData, 94% нових хворих на COVID-19 впродовж минулого тижня — це ті, хто не отримав жодної дози антиковідної вакцини.