Фото без опису

Любарський районний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Житомирській області інформує, що Законом України  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» внесено зміни до Закону України «Про виконавче провадження», зокрема частину першу ст. 71 Закону доповнено абзацом другим такого змісту: "Виконавець стягує з боржника аліменти у розмірі, визначеному виконавчим документом, але не менше мінімального гарантованого розміру, передбаченого Сімейним кодексом України".

Стаття 182 Сімейного Кодексу України передбачає обставини, які враховуються судом при визначенні розміру аліментів, а саме:

При визначенні розміру аліментів суд враховує:

-      стан здоров'я та матеріальне становище дитини;

-      стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;

-           наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;

3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;

3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;

-      інші обставини, що мають істотне значення.

Розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини.

Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Мінімальний рекомендований розмір аліментів на одну дитину становить розмір прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку і може бути присуджений судом у разі достатності заробітку (доходу) платника аліментів.

Суд не обмежується розміром заробітку (доходу) платника аліментів у разі встановлення наявності у нього витрат, що перевищують його заробіток (дохід), і щодо яких таким платником аліментів не доведено джерело походження коштів для їх оплати.

Звертаємо увагу, з 28.08.2018 мінімальний розмір аліментів для дітей до 6 років - 779,50 грн, після 6 років - 972 грн, а з 1 грудня 2018 для дітей до 6 років - 813 грн, після 6 років – 1013,50 грн.

До УВАГИ платників аліментів, стягнення з яких здійснюється органами державної виконавчої служби, квитанції про сплату аліментів необхідно надавати до відповідного органу ДВС.